Haber Detayı
19 Nisan 2016 - Salı 12:23
 
‘Bölgenin En Büyük Fuarı Hali Geldi’
Bu yıl 10’ncusu düzenlenen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri Makine Hayvancılık ve Gıda Fuarı sona ererken, Fuar’ın son günü Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, fuarı gezerek, değerlendirmelerde bulundular.
Kültür Haberi
‘Bölgenin En Büyük Fuarı Hali Geldi’

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, fuar ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, fuara çok ciddi bir ilginin olduğunu belirterek, fuarın amacına ulaştığını söyledi. Malatya’nın yanı sıra çevre illerden de fuara ciddi katılımın olduğunu kaydeden Başkan Çakır, “Fuarımıza çevre illerden çok sayıda ziyaretçi geldi. Katılımcılar, fuardan memnuniyetlerini dile getirerek, geçen yıl düzenlenen fuardan kat kat daha fazla verimli olduğunu ifade ettiler. Traktörcü esnaflarımızı ziyaret ettik. Söylediklerine göre 300 dolayında traktörün satıldığı kanaatindeyim. Bu da çok güzel bir rakam. Amacımız çiftçilerimizin teknolojiyi çok iyi kullanmaları ve bundan istifade etmeleri” dedi. Malatyalı çiftçilerin yanı sıra çevre illerdeki çiftçilerin de artık her yıl tarım fuarını beklediklerini kaydeden Başkan Çakır, tarım fuarının bölgenin en büyük fuarı haline geldiğini söyledi. Fuar alanının daha da genişletilmesi yönünde taleplerin olduğunu belirten Çakır, “Önümüzdeki yıllarda daha büyüteceğiz. İnşallah önümüzdeki yıl açık saha alanını daha da geniş tutacağız. Ziyaretçilerimizin ve stand açan esnaflarımızın oldukça memnun olduğunu gördüm. Bütün katılımcılara teşekkür ediyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.

Tarım Fuarı’nı gezerek, katılımcı ve ziyaretçilerle sohbet eden AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise fuardaki kalabalığı görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, organizasyondan dolayı Başkan Çakır ve emeği geçenlere teşekkür etti. Çalık, “Traktör firmalarımızı ziyaret ettik. Herkes hem satıştan hem de ilgiden çok memnunlar. Şehirlerarası firmalardan buraya çok ciddi katılımlar olmuş. Ciddi bir yoğunluk var. Bu vesile ile katılımcı ve ziyaretçilerden sürenin uzatılarak, en az bir haftaya çıkarılması yönünden çok ciddi talepler var.  Burası, tarım teknolojilerinin geliştirilmesi için, üretim konusunda teknolojilerin var olduğu bir tarım fuarı. Malatya Fuarlar şehri haline geldi. Bugün bölgenin içerisinde bir cazibe merkezi olan Malatya, Tarım Fuarına ev sahipliği yapıyor. Çevre illerden çok büyük katılım var. Ben bu vesile ile Büyükşehir Belediye Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Tarımın omurgası olan Malatya’da inşallah kayısının dışında alternatif ürünlerin ve hayvancılığın da gelişeceğini ümit ediyorum” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Bu, yıl, 10’ncusu, düzenlenen, Doğu, Güneydoğu, Anadolu, Tarım, Teknolojileri, M
Yorumlar
Haber Yazılımı