Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 13:22
 
Malatya Valisi Aydın Baruş; "Türkiye’de ihtiyacı olan insanlara kan sağlama noktasında Kızılay Teşkilatımız gerçekten üzerine düşeni yapıyor" dedi.
- Haberi

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binasında gerçekleştirilen Kan bağışı etkinliğine Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, Kızılay Malatya Şube Başkanı Umut Yalçın ile emniyet ve askeri personel katıldı.

 "AMACIMIZ BİR NEBZE OLSADA DESTEK"

Kan ihtiyacının önemine dikkat çeken İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal; "Türk Kızılay’ımızın Malatya Şube ve Malatya İl Emniyet Müdürlüğü organizesinde bir kan bağışı kampanyası düzenledik. Dolayısıyla Malatya Emniyet Müdürlüğü olarak bütün birimlerimizin katkı ve destekleriyle bu gördüğünüz manzara ortaya çıktı. Kanın bir can kurtardığından hareketle bizler polis teşkilatı olarak 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu’nda belirtilen görevlerin dışında biz ayrıca gönüllü olarak bunu da kendimize bir görev addettik. Dolayısıyla bu arkadaşlarımızın tamamı özellikle kış ayların kan rezervi düşen Kızılay’ımızın bu talebini karşılamak noktasında bir nebze de olsa bizim de katkımız ve desteğimiz olsun noktasında hareketle biz karşılıklı işbirliği içerisinde bu kampanyaya destek verdik. Dolayısıyla ben Kızılay Şube Başkanımıza ve Bölge Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Bizler de elimizden geldiği kadar bu kampanyaya destek vermiş olduk. Umarım diğer kurum, kuruluşlarımızdan veya bu bağlamda öncü olacaklara da bir noktada bir öncülük etmiş olalım diye düşünüyoruz" dedi.

 "TÜM KURUMLARA ÖRNEK OLACAK"

Yapılan etkinliğin örnek bir etkinlik olduğunu vurgulayan Kızılay Malatya Şube Başkanı Umut Yalçın ise; "Emniyet Teşkilatımıza ben ihtiyaç sahipleri adına teşekkürü bir borç biliyorum. Çünkü bu yaptıkları bu organizasyonlarla disiplini, tevazuyu ve hayırseverliği de emniyet birimlerimizi de ön plana çıkardıklarını herkese gösterdiler. Biz bunun tüm kurumlarımıza örnek olacağını düşünüyoruz. Emniyet Teşkilatımız bugüne kadar her zaman yanımızdaydı. İnsanlar belki suç önleyici özelliklerini biliyorlar ama burada insanlara artık hayat kurtardıklarını, hayatın her alanında var olduklarını göstermiş oldular. Burada görev alan, onun dışında da birlikte çalışan sizlere de teşekkür ediyoruz. Kış şartları dolayısıyla kan stokumuzda sıkıntılar yaşanıyor. Ama Emniyet Teşkilatımız gibi kurumlarımızın bize destekleriyle birlikte inşallah hepsini kritik seviyelerden daha üst seviyeye çıkararak stoklayabiliyoruz. İnsanların ihtiyaçlarını onların desteği sayesinde ulaşabiliyoruz" şeklinde konuştu.

300 PERSONEL KAN VERDİ

Son olarak bir değerlendirme yapan Vali Aydın Baruş ise şunları söyledi; "Kan insanın yaşamını devam ettirmesi için gerçekten önem taşıyor. Biz ancak zor duruma düştüğümüzde başkalarının verdiği kana ne kadar ihtiyacımız olduğunun farkına varırız. Onun için bu hayati konuda toplumsal olarak duyarlılık sergilememiz lazım. Türkiye’de ihtiyacı olan insanlara kan sağlama noktasında Kızılay Teşkilatımız gerçekten üzerine düşeni yapıyor. Ülkemiz genelinde hastanelerimize, sağlık kuruluşumuza kan dağıtımını sağlıyor. Malatya olarak da Malatya Kan Merkezi’de duyarlı bir şekilde çalışmalarına devam ettiriyor. Malatya'daki vatandaşlarımızın kan verme ilgisi gerçekten takdire şayan. Ancak bazı mevsimsel geçiş zamanlarında kan stokunda önemli bir azalma meydana geliyor. özellikle kış aylarında bunu görüyoruz. bu aylarda da bu açığı kapatmak için değişik kampanyalarla Türkiye’nin, ilimizin kan stokunu önemli katkı sağlamak çok önemli. bu anlamda özellikle fazla personel çalıştıran kamu kurumlarımızın kan verme kampanyalarına ilgi göstermesi önemli. bu manada bugün İl Emniyet Müdürlüğümüzde kan verme kampanyası çerçevesinde çok güzel bir çalışma yapılıyor. öncelikle İl Emniyet Müdürümüze çok teşekkür ediyoruz. çok güzel bir organizasyon yapmışlar. Bu anlamda çalışan personelimizin zor durumda olan insanlara hem yardım etme, hayat kurtarma hem de kan vererek daha sağlıklı olarak hayatlarını devam ettirme yönünde güçlü bir bilince sahip olduklarını görüyoruz. bugün yaklaşık 300 personelimiz kan verecek. Dolayısıyla Kan Merkezimizin kan stokuna çok önemli bir katkı sağlamış olacağız. Bu duyarlılığı gösteren tüm polis arkadaşlarımıza, emniyet görevlilerimize çok teşekkür ediyorum. diğer kamu kurumlarında da bu kampanyanın devamı noktasında elimizden gelen katkıyı sağlayacağız. Diğer kamu kurumdaki arkadaşlarımız da bu kampanyaya destek verirlerse bu aylarda sıkıntı çekilen noktalarda açığımızı tamamlamış oluruz"

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı