Haber Detayı
27 Aralık 2016 - Salı 08:56
 
11 Yıldır Su Sorunları Çözülmüyor
Taştepe Mahallesi sakinleri, 11 yıldır mahallerinde sürekli olarak su kesintisi yaşadıklarını belirtti. Maski’nin bu soruna duyarsız kaldıklarını belirten mahalle sakinleri, su kesintilerine acil çözüm bekliyor.
Gündem Haberi
11 Yıldır Su Sorunları Çözülmüyor

MEHMET YELER

Su kenti olarak bilinen Malatya’nın Taştepe mahallesinde, 11 yıldır sürekli olarak su sorunu yaşanıyor. 2017 yılına gireceğimiz bugünlerde 11 yıldır mahallelerinde suya hasret kalan Taştepe mahallesi Hürmet Caddesi sakinleri, zaman zaman gece yarısı verilen sular ile birlikte, zor günler geçirmeye devam ediyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) birimini göreve davet eden mahalle sakinleri, konu ile alakalı gerekli birimlere dilekçe verdikleri, fakat Maski’nin konu hakkında hiçbir çözüm üretmedikleri iddiasında bulundu. Kış ve yaz aylarında aynı sorunu sürekli yaşayan mahalle sakinleri, soruna acil olarak çözüm bekliyor. Taştepe Mahallesi muhtarı Mehmet Kılıç, “Maski’ye 100 üzerinde dilekçe verdiğini ama hiçbir çözüm üretilmediğini” söyledi.

 

“11 YILDIR SORUN ÇÖZÜLMEDİ”

Konu hakkında bir açıklama yapan muhtar Kılıç, “Mahallemiz 11 yıldır bu sorun ile karşı karşıya. Taştepe Hürmet caddesinde oturan aileler, sürekli olarak su kesintisi yaşıyor. Gerek mahalle sakinleri, gerekse muhtarlık olarak, 100’ün üzerinde dilekçe verdik. Dilekçemize herhangi bir karşılık verilmiyor. Sorunu yetkililere belirttiğimiz ise sözlü olarak, ‘Yüksek yer olduğu için mahallenin debisi düşük’ diyorlar. Hemen alt taraftar bulunan başka bir mahalle, böyle bir sıkıntı yaşamıyor. Su tazyiki gayet güzel. Neden mahallemiz 11 yıldır bu sorun ile karşı karşıya. Bu kadar çözümü güç mü bir konu. Hiç mi bir çözüm üretilemez. Debisi düşükse eğer gerekli hartellere pompalama motorları koyularak, bu sorun çözülmez mi? Ben, yetkililerinden acil olarak çözüm bekliyorum. Öte yandan orada bir cami var. Hazreti Osman Cami. Kuran kursu var. Öğrenciler orada kuran eğitimi alıyorlar. Abdest alma imkanları bile yoktur” dedi.

 

“ZAMAN ZAMAN SU VERİLİYOR”

Zaman zaman verilen sular ile mahalle sakinlerinin evlerini su bastığını dile getiren Kılıç, “Zaman zaman gece yarısı, mahalleye su veriliyor. İnsanlar su gelir niyetiyle, musluklarını açık bırakıyor. Gece yarısı verilen sulardan dolayı, kaç haneyi su bastı. Mahallede bulunan camiyi bile su bastı. Camide sadece bu hafta içinde iki kez bu olay gerçekleşti. O yüzden bu konu ile alakalı, yetkililerden acil olarak çözüm bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Taştepe, Mahallesi, sakinleri, 11, yıldır, mahallerinde, sürekli, olarak, su, ke
Yorumlar
Haber Yazılımı