Haber Detayı
12 Şubat 2018 - Pazartesi 15:17
 
14 Şubat Yoğunluğu Sürüyor
14 Şubat sevgililer günü nedeni ile hediyecilik eşyacılar ve çiçekçilerde 14 Şubat yoğunluğu yaşanıyor. Tüketiciye değişik hediye sunma telaşı içine giren bazı esnaflar, tatlı bir telaş içine girdi.
Video Haber Haberi
14 Şubat Yoğunluğu Sürüyor

14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel hazırlıklar yapan çiçekçilerde ve hediyelik eşyacılarda satış telaşı başlarken, her yıl olduğu gibi bu yılda çiçekçilere verilen siparişler arasında gül ve orkideler olduğu öğrenildi. Malatya’da gümüş ve hediyelik eşya üzerine faaliyet gösteren Hüseyin Mecit, 14 Şubat sevgililer günü nedeni ile işlerin daha da yoğunlaştığını belirtti. Mecit, şunları söyledi: “1996’dan beri gümüş ve saat sektöründe hizmet veren bir firmayız.  İşlerimiz oldukça yoğun. Çok yoğunluk var. Malum sevgililer günü dolayısıyla Malatya’nın yüzde 90’ı bizden alışveriş yapıyor. Hediyelik eşya ve gümüşü bizden tercih ediyorlar. Tüketiciye farklı hediyeler sunmak için farklı hediyeler getirdik. İşlerimiz gerçekten çok yoğun. Yani inanılmaz bir yoğunluk var. Gece 12-1 gibi evimize gidiyoruz.”

“GÜL VE ORKİDE REVAŞTA”

Emeksiz Caddesi üzerinde Çiçekçilik yapan Serkan Merdivenli ise; “Türkiye halkı sevgililer gününe özen gösteriyor. Bu nedenle bu özel günlerde satışlarda biraz olsun oynama var. Satışlardan bir hayli memnunuz. Ama diğer senelere bakılınca biraz düşüş varmış gibi görünüyor. Hava şartları ve iklim şartlarına göre bir artış bekliyoruz.  14 Şubat’a, gençlerin daha çok bir ilgisi var. Evli çiftlerde ise özellikle bayan arkadaşlar bekliyor bu günün hatırlanmasını. Özellikle en çok gül ve orkide satışlarında artış var” dedi.

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: 14, Şubat, Yoğunluğu, Sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı