Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 11:22
 
15 Temmuz Anma Programı
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı nedeniyle Malatya’da bir takım etkinlikler düzenlenecek.
Gündem Haberi
15 Temmuz Anma Programı

Cuma günü başlayacak etkinlikler kapsamında tüm camilerde Cuma vaazı ve Cuma Hutbesi’nde günün önemine binaen konuşmalar yapılacak. Yine Cuma günü İnönü Üniversitesi ile Turgut Özal Üniversitesi’nde “Türkiye’de Darbeler Yerel Basın ve 15 Temmuz” konulu bir panel düzenlenecek.  İki üniversitedeki paneller saat 14:00’de başlayacak.

14 Temmuz 2019 Pazar günü saat 11:00’de Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından; Kapalı çarşı üstü, Soykan Meydanı, Emekliler Parkı ve AVM önünde “Anı Defteri” açılacak. Yine Pazar günü saat:1100’de Turgut Özal Üniversitesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Çapalı Çarşı üzerinde “15 Temmuz Temalı Karma Resim ve Fotoğraf Sergisi” açılacak.

15 Temmuz Pazartesi günü ise saat 11:00’de 15 Temmuz Şehitleri olan Şehit Fuat Bozkurt, Şehit Zekeriye Bitmez ve Şehit Engin Tilbeç’in kabirleri ziyaret edilip, Kuran’ı Kerim okunacak.

Saat:12:00’de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Vakıflar Müdürlüğü ve İl Müftülüğü tarafından Yeni Cami’de Öğlen Namazı öncesi Mevlid düzenlenip, Hatm-i Şerif Duası okunacak ve devamında yemek ikramı yapılacak.

Saat 20:00’de Öğretmenevi Önünden başlayıp, Kapalı Çarşı önüne kadar yürüyüş düzenlenecek. Satt 20:00’den itibaren düzenlenecek Anma Programı Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarına  kadar sürecek. Saat 21:00’de Valilik Önü, Kapalı Çarşı üzerindeki program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak. Sırasıyla, Kuran-ı Kerim Tilaveti, Mehteran Konseri, Yatsı Namazı, 15 Temmuz Belgeseli, Konuşmalar, Şiir Dinletisi, Kahramanlık Türküleri sahne alacak. Daha sonra tüm Camilerde sela okunacak ve program R.Tayyip Erdoğan’ın konuşmaları ile devam edecek. Saat 04:30’da ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü “Gençlik Sabah Namazı’nda Buluşuyor”  programını düzenleyecek.

15 Temmuz resmi tatil olduğu için resmi kurumlar Salı gününden itibaren hizmet verecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 15, Temmuz, Anma, Programı,
Yorumlar
Haber Yazılımı