Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 14:19
 
16 Üniversiteye Açıktan Atama İzni
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kurulan ve aralarında Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin de bulunduğu 16 Üniversiteye, 120 açıktan atama izni verildi.
Eğitim Haberi
16 Üniversiteye Açıktan Atama İzni

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın imzasıyla yeni kurulan Üniversitelere 120 kadro için açıktan atama izni verildi. Aralarında Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin de bulunduğu 16 Üniversiteye, açıktan atama yapılacak. 120 kadro içinde ise Malatya Turgut Özal Üniversitesine 8 kadro verildiği görüldü.

Yeni kurulan üniversitelere verilen kadro kullanım izni dağılımı şöyle:

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi: (7), Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi: (8), Eskişehir Teknik Üniversitesi: (8), Gaziantep Bilim ve Teknoloji Üniversitesi: (7), Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi: (7), İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa: (8), Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi: (7), Kayseri Üniversitesi: (8), Konya Teknik Üniversitesi: (8), Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi: (7), Malatya Turgut Özal Üniversitesi: (8), Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi: (7), Samsun Üniversitesi: (8), Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi: (7), Tarsus Üniversitesi: (7) ve Trabzon Üniversitesi: (8) açıktan atama kadrosu verildi. (HABER MERKEZİ/SABAH)

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 16, Üniversiteye, Açıktan, Atama, İzni,
Yorumlar
Haber Yazılımı