Haber Detayı
30 Aralık 2017 - Cumartesi 12:24
 
3 Müdürlük Hizmet Verecek
Devlet Su İşleri 92. Şube Müdürlüğü, yeni hizmet binasında hizmet vermeye başladı. Yapımına 2014 yılında başlayan ve 2017 yılı içerisinde fiziki gerçekleşmenin yüzde 95'i tamamlanan bina yeni yıla girmeden hizmet vermeye başladı.
Gündem Haberi
3 Müdürlük Hizmet Verecek

Malatya- Sivas Karayolu, Topsöğüt Mahallesi'ne yaptırılan ve Türkiye'nin en büyük 'DSİ Şube Müdürlüğü' olduğu tahmin edilen DSİ Malatya Şube Müdürlüğü faaliyete başladı. 3 müdürlük (Devlet Su,Meteoroloji, Orman Müdürlükleri)tarafından kullanılacak olan bina, 43 bin dönümlük alanda hizmete girdi.

DSİ YENİ YERİNDE HİZMETE BAŞLADI

43 bin dönümlük alanda yer alan binaların yapımını ise Battalgazi Belediyesi ve Devlet Su işleri üstlendi. Yeni hizmet binası hakkında basın mensuplarına bilgiler aktaran DSİ 92. Şube Müdürü Arif Tüfekci, 20 bin metrekare kapalı alana sahip tesislerde fiziki gerçekleşmenin yüzde 95 seviyesinde tamamlandığını, DSİ ve Meteoroloji Müdürlüğü'nün yeni hizmet binasında hizmet vermeye başladığını Orman İşletme Müdürlüğü'nün ise yeni dönemde yerleşkede hizmet vermeye başlayacağını belirterek tesisler Malatya'mıza hayırlı olsun" dedi.

DSİ’nin Sivas Caddesi’deki mevcut yerinin Battalgazi Belediyesi’ne hizmet binası için tahsis edilmesinin ardından, DSİ için de Topsöğüt’te yeni bir bina yeri verilmişti. Devlet Su İşleri Hizmet binası, lojmanları ve diğer kompleksle birlikte bitme noktasına gelen yerleşkenin yapımına 2014 yılında başlanmıştı.

DSİ’nin şehir merkezindeki mevcut yerine karşılık olarak Topsöğüt’te, Sivas Karayolu üzerinde 43 dönümlük alan tahsis edilmesinin ardından Malatya Büyükşehir Belediyesi,  DSİ’ye ayrılan 43 dönümlük alanda imar değişikliği yaparak, alanı resmi kurum alanı olarak tescillemişti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 3, Müdürlük, Hizmet, Verecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı