Haber Detayı
01 Şubat 2018 - Perşembe 18:04
 
31 Yıllık Başkanlık Devrildi
Malatya Attarlar Esnaf Odasının yapılan genel kurulunda başkanlığa Sinan Cavlak getirildi. 31 yıldır oda başkanlığı yapan ve 95 oy alan Ünal Ergöç seçimi kaybetti.
Video Haber Haberi
31 Yıllık Başkanlık Devrildi

Malatya Attarlar Esnaf Odasının genel kurulu Esnaf Sarayı Ebubekir Zorlu Salonu’nda gerçekleştirildi. Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  (MESOB) Başkan Vekili Orhan Özbek’in divan başkanlığını yaptığı genel kurula Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, oda başkanları ve Oda üyeleri katıldılar. Genel kurulda mevcut başkan Ünal Ergöç ile Sinan Cavlak aday oldular. Seçim sonucunda Ünal Ergöç 95 oy alırken, Sinan Cavlak 127 oy alarak başkanlığa seçildi.

“SORUNLARI GÖRDÜM ADAY OLDUM”

Attarlar odası Başkanlığına yapılan seçimle oda Başkanlığına seçilen Sinan Cavlak, “Attarlar odası 20’nin üzerinde meydana gelen sektörden oluşuyor. Dolayısıyla bu sektörlerin ciddi sorunları var. Bu sorunları yakın olarak bildiğim ve çözüm üreteceğime inandığım için aday oldum. Çok şükür seçmenler bu göreve beni layık gördü. Onları mahcup etmeyeceğim. Bildiğim sorunları çözmek için elimden gelen mücadeleyi ortaya koyacağım” dedi.

“KALABALIK KATILIM OLDU”

31 yıldır Malatya Attarlar odasında Başkanlık yapan Ünal Ergöç ise; “Attarlar odası 2018 yılı genel kurulunu gerçekleştiriyoruz. Benden başka bir aday arkadaşımız daha vardı ve o yüzden katılım biraz daha fazla oldu. Güzel bir tablo, bizlerde bunu istiyorduk zaten. Esnafımızın, odalarına sahip çıkmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.   

YÖNETİM KURULU ŞÖYLE

Malatya Attarlar Esnaf Odasının Sinan Cavlak başkanlığındaki Yönetim Kurulan Hasan Basri Orhan, Şükrü Baydemir, Yunus Çelik, Timur Keleş, Fahrettin Türkeri ve Soner Atalay seçilirken, Denetim Kuruluna ise İlvan Yılmaz, İlkay Kopar ve Zeynep Özkul getirildi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: 31, Yıllık, Başkanlık, Devrildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı