Haber Detayı
13 Ocak 2018 - Cumartesi 12:02
 
36 Kulübe Büyük Yardım
Malatya Büyükşehir Belediyesi her alanda standartları yükseltmeye devam ediyor. Şehre yapılan fiziki belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilik alanlarında da önemli yatırım ve hizmetler gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, amatör spor kulüplerine her yıl düzenli olarak yaptığı malzeme yardımını bu yıl da gerçekleştirdi.
Spor Haberi
36 Kulübe Büyük Yardım

Malatya’da değişik branşlarda faaliyet gösteren 86 amatör spor kulüünee yapılan malzeme yardımı için bir tören düzenlendi. 12 Ocak Cuma günü Sanat Merkezi’nde düzenlenen malzeme dağıtım törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci katıldı.

ÇAKIR: “AMATÖR SPOR FEDAKÂRLIKTIR”

Amatör sporcuların kıt imkânlar içerisinde çalıştıklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise yaptığı konuşmada amatör sporun aşkla ve sevdayla yapılan büyük bir fedakârlık olduğunu söyledi. Amatör spor yapan gençleri müsabakaya hazırlayan, yetiştiren yönetici ve hocaların da büyük bir fedakârlık gösterdiğini kaydeden Başkan Çakır, özetle; “Bu özveriyi sağlayan bütün amatör spor kulüp temsilcilerine yürekten teşekkür ediyorum. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak hem kentin kültürel gelişimini sağlamak, hem sosyalleştirmek adına projeler üretirken, bir yandan da sporu geliştirmek, gençlerimizi spora yönlendirmek için çalışmalar yapıyoruz.  Biz gençlerimizi ne kadar sporla sanatla buluşturabilirsek, çocuklarımızın o kadar ferdi gelişmelerine katkı sunmanın yanı sıra ailesel ve toplumsal gelişmelerine ve başarılı olmalarına da katkı sunmuş oluruz. Amatör spor, diğer sporlara göre çok daha geniş kitlelere hitap ediyor. Bu amatör sporlarda ilimizi ve ülkemizi temsil edecek değerli sporcuların yetişmesini diliyorum.” şeklinde konuştu.

KABAN: “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZİ KUTLUYORUM”

Vali Ali Kaban ise yaptığı konuşmada, günümüzün en büyük sıkıntılı konularından birisinin özellikle uyuşturucu başta olmak üzere muhtelif alanlarda yaşanan kötü alışkanlıklar olduğunu belirterek, “Bu kötü alışkanlıkların ciddi manada sonuçları oluyor. Bireye sonucu oluyor, aileye ve topluma. Aynı şekilde bu kötü alışkanlıkları maddi ve manevi yankıları yansımaları oluyor. Bunu giderebilmenin en önemli şu anki kullanılabilecek alanlarından birisi spor. Sporun da özellikle amatör olan kesimi. Dolayısıyla bu alanda yapılacak çalışmalar, verilecek destekler ve bu desteklerin gerekliliği tartışılmazdır. Bu alandaki çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediyemizi kutluyorum. Bundan sonra da benzer şekilde faydalı çalışmaların devamını diliyorum” dedi.

TÜFENKCİ: “SPORA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

Son olarak bir konuşma yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı hemşerimiz Bülent Tüfenkci, hükümet olarak spora ve spor ahlakına büyük önem verdiklerini söyledi. Amatör sporla uğraşan sporcu, yönetici ve eğitmenleri tebrik ettiğini söyleyen Bakan Tüfenkci; “Amatör spor yöneticiliği bir sevda işi. Eğer gönlünüzde bu sevda yoksa ricayla, minnetle veya hatırla yapılacak bir iş değil. Onun için bütün yönetici kardeşlerime ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Biz gençlerimizin özellikle sporla uğraşmalarını, spor ahlak ve disiplinini almalarına büyük önem veriyoruz. Bu anlamıyla özellikle yapılan son değişikliklerle yerel yönetimlerimize yasal anlamda bu yardımların yapılmasının önünü açtık. Ama Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız bu yasal düzenleme yapılmadan önce de amatör sporlara yardım ediyordu. Amatör sporcuların dostuydu. Ben huzurlarınızda Büyükşehir Belediye Başkanımıza amatör sporlara sahip çıkmasından dolayı teşekkür ediyorum. Amatör sporlara sahip çıkmak esasında Malatya’nın gençlerine sahip çıkmaktır. Çünkü milli sporcular bu amatör spor kulüplerimizde başlangıç yapıyorlar. Burada güçlü eğitim alırlarsa, spor ahlakı alırlarsa, çalışma disiplini alırlarsa gerçekten Türkiye’yi de sporda çok önemli yerlere getireceklerine inanıyoruz. Bu anlamda biz hükümet olarak özellikle amatör sporların yanında olduğumuzu ifade ettik. Hem modern amatör sporların hem de geleneksel amatör sporlarında yanındayız ve geleneksel sporları da geliştirme adına önemli mesafeler katettik. Nice başarılar diliyorum. Sağlık ve sıhhat diliyorum.” Dedi. (BÜLTEN)

Kaynak: Editör:
Etiketler: 36, Kulübe, Büyük, Yardım,
Yorumlar
Haber Yazılımı