Haber Detayı
24 Ocak 2018 - Çarşamba 16:51
 
45 Kilo Eroin Yakalandı
Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Muhafaza ekiplerince Yalova’da bir TIR’da, piyasa değeri 8 milyon 990 bin TL olan 45 kilo eroin ele geçirildi.
Video Haber Haberi
45 Kilo Eroin Yakalandı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından uyuşturucu kaçakçılığı ile yürütülen mücadele kararlılıkla sürdürülmeye devam ediyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında Almanya’ya gitmek üzere Yalova Gümrük Sahasına gelen İran uyruklu Y.J. isimli şahsın sürücülüğünü yaptığı meyve suyu taşıdığı beyan edilen TIR, şüpheli ve risk kriterleri çerçevesinde x-ray’a sevk edildi.

Muhafaza personeli tarafından gerçekleştirilen taramada Tır’ın dorsesi altında yer alan fren hava tüplerinde şüpheli yoğunluk olduğunun tespit edilmesi üzerine, geniş çaplı bir arama yapıldı. TIR detaylı olarak aranmak üzere muhafaza memurları nezaretinde arama hangarına yönlendirildi. Taramada şüpheli olarak işaretlenen dorsenin altında bulunan hava tüpleri muhafaza personeli tarafından bulundukları yerden söküldüğünde ise koli bandına sarılmış 22 adet pakette piyasa değeri 8 milyon 990 bin TL olan 45 kilo eroin ele geçirildi. Olay hakkında Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde başlatılan soruşturma devam etmektedir.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 45, Kilo, Eroin, Yakalandı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
45 Kilo Eroin Yakalandı
Yorumlar
Haber Yazılımı