Haber Detayı
18 Nisan 2016 - Pazartesi 11:37
 
Çalık, Hamido Ve Özal’ı Andı
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Cumhuriyet’in 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın 23. ölüm yıl dönümü nedeni ile yayınladığı mesajda, “Aziz milletimiz ve Malatyalılar; Türkiye’nin siyasi, sosyal ve ekonomik hayatına damga vuran Merhum Cumhurbaşkanımızı daima minnet ve şükranla anmaya devam edecektir” dedi.
Gündem Haberi
Çalık, Hamido Ve Özal’ı Andı

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Turgut Özal’ın 23. ölüm yıldönümü ve suikast sonucu hayatını kaybeden eski Belediye Başkanı Hamid Fendoğlu’nun ölümünün 38. yıldönümüne ilişkin bir mesaj yayınladı. Çalık mesajında, “17 Nisan 1978 tarihi, Malatya'nın ve Türkiye'nin siyasi tarihinin en karanlık günlerinden biri olarak kayıtlara geçmiştir. Malatya Belediyesi eski başkanlarından Hamid Fendoğlu bu tarihte menfur bir saldırı sonucunda gelini ve iki torunu ile birlikte alçakça öldürülmüştür. Yiğitliğiyle milletimizin gönlünde her zaman önemli yeri olan şehit Hamido'yu ölümünün 38. yıldönümünde rahmetle anıyorum. Cesareti ve yiğitliğiyle gönüllerde taht kurmuş Hamido, ülkemizin huzurunu kaçırmak isteyenlere, demokrasiyi hiçe sayanlara karşı sağlam ve kararlı duruşuyla daima minnetle anılacaktır. Bu düşüncelerle, Merhum Hamit Fendoğlu'nu ve hayatını kaybeden yakınlarını rahmetle anıyor, ailesine ve tüm hemşerilerime tekrardan taziyelerimi sunuyorum” dedi.

Çalık, yayınladığı mesajın devamında ise 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı anarak, “Politikaları ve özgün fikirleriyle Büyük Türkiye’nin temellerini atan 8. Cumhurbaşkanımız merhum Turgut Özal, ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için gösterdiği çabalarıyla milletimizin gönlünde taht kurmuştur. Turgut Özal; Malatya’mızın bir evladı olarak, bölge halklarını aydınlatan siyasi anlayışıyla şehrimiz için gurur kaynağı olmuş, her alanda öncülük ettiği köklü değişim ve dönüşümlerle dünyanın da büyük takdirini kazanmıştır. Aziz milletimiz ve Malatyalılar; Türkiye’nin siyasi, sosyal ve ekonomik hayatına damga vuran Merhum Cumhurbaşkanımızı daima minnet ve şükranla anmaya devam edecektir. Vefatının 23. yıl dönümü dolayısıyla 8. Cumhurbaşkanımız ve hemşerimiz Turgut Özal’ı bir kez daha rahmetle anıyor, ailesine, Malatya’lı hemşerilerimize ve milletimize bir kez daha başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: AK, Parti, Malatya, Milletvekili, Öznur, Çalık, Cumhuriyet’in, 8, Cumhurbaşkanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı