Haber Detayı
26 Ocak 2018 - Cuma 17:49
 
5. Gençlik Buluşması Yapıldı
Anadolu Öğrenci Birliği ve Meşale Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından ‘Vakti Kuşanmak Geleceği Konuşmak’ temalı 5. Gençlik programını gerçekleştirildi.
Video Haber Haberi
5. Gençlik Buluşması Yapıldı

Anadolu Öğrenci Birliği ve Meşale Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen 5. Gençlik programı yoğun ilgi gördü. Kongre Kültür Merkezinde yapılan ve Türkiye Geneli Okul Temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen programa, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Kültür Spor Daire Başkanı İhsan Gençay, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Hüseyin Kalan ve birçok öğrenci katıldı.

Emre Olçak adlı öğrencinin Kuran-ı Kerim okumasıyla başlayan program ‘Gençlik Buluşmaları’ adlı sinevizyon gösterimi ile devam etti. Anadolu Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, geçmişten örnekler verdiği konuşmasında, şunları söyledi: “Hz. Osman’ın iffeti, Hz Ali’nin cesaretiyle, tarih yeniden insanlığa umut saçmaya başlamıştır. Tıpkı kokuşan, çürüyen, pörsüyen bir dönemde, bir mabette Hz. Meyrem’in umut olarak doğduğu gibi. Biz bir ölür, bin doğarız. Bu bizim topraklarda bizi kadim kılan, burada bizi var kılan gerçek hikayemizdir. Bu idealle bizim gençlerimize bir eline güneşi, bir eline ise ayı verseler de, davasından, iddiasından, hakikatten asla ve asla vazgeçmeyecek bir gençlik hareketidir Anadolu Öğrenci birliği. İnsanların sorunlarını dert edinen, dertsiz insanın eninde sonunda, emperyalistlere köle olacağı bilinci ile hakikatten beslenen, fikir, oluş ve varoluş çilesi çeken bir gençlik hareketidir” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: 5., Gençlik, Buluşması, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı