Haber Detayı
08 Kasım 2017 - Çarşamba 09:19
 
94 Park Hizmete Girdi
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, her mahalleye dinlence ve yeşil alanlar kazandırarak, 3,5 yıl içerisinde tasarımları ve mimari yapılarıyla dikkat çeken revize ve yeni park çalışmalarında toplamda 94 tanesinin hizmete sunulduğunu söyledi.
Yaşam Haberi
94 Park Hizmete Girdi

Huzurevinin yan tarafındaki 8 bin 465 metrekare alan üzerine inşa edilecek Şehit Mustafa Yeli Park alanında başlatılan çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Polat, ilçedeki yeşil alanları ve kişi başına düşen yeşil miktarını artırmaya çalıştıklarının ifade etti.

“FARKLI BİR HAVA GETİRECEK”

Kent estetiğine değer katacak sosyal yaşam alanlarına bir yenisini daha ekleyeceklerini belirten Polat, “Terör operasyonunda hayatını kaybeden kahramanımız Şehit Mustafa Yeli’nin ismini verdiğimiz park projemiz yeşil alanları ve hizmet bölümleriyle bölgeye farklı bir hava getirecek. Parkımızın 6 bin 400 metrekaresini yeşil alan olarak ayıracağız, diğer alanlarda ise bayrak motifli çiçek bahçesi, süs havuzu, çocuk oyun grupları, fıtness aletleri, cep otoparklarımız ve yürüyüş alanları olacak. Vatandaşlarımız hizmetin en iyisine layıktır. İnsanlarımızın yeşil ortamlarda vakit geçirmeleri için gerekli çalışmalarımız devam ediyor” dedi. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 94, Park, Hizmete, Girdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı