Haber Detayı
01 Ekim 2018 - Pazartesi 13:13
 
Irmaklı’ya Sıbyan Mektebi Yapılacak
Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ), Darende ilçesi Irmaklı Mahallesi’nde altyapı çalışmalarına başladı. Darende Belediye Dr. Başkanı Süleyman Eser, Çalışmaların tamamlanması ile birlikte mahalleye Sıbyan Mektebi yapılacağını belirtti.
Eğitim Haberi
Irmaklı’ya Sıbyan Mektebi Yapılacak

Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ), Darende’deki çalışmalarına başladı. Irmaklı Mahallesi’nde başlatılan çalışmalar kapsamında 10 bin metre kanalizasyon hattı çekilecek. Mahallede incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, yaptığı açıklamada, MASKİ tarafından başlatılan çalışmayla Irmaklı’nın kanalizasyon sorununun çözüleceğini söyledi.

“PARKE TAŞI İLE KAPLANACAK”

Altyapı sorunlarının tamamlanması ile mahallenin tamamı parke taşı ile kaplanacağını kaydeden Eser, “Büyükşehir Belediyesi MASKİ tarafından uzun yıllardır yapılması beklenen kanalizasyon problemi, inşallah bir ay gibi kısa bir sürede tamamlanacak. Altyapı çalışmaları biter bitmez kaldırım ve mahalle aralarında parke taşı döşeme çalışmalarına başlayacağız. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasını beklediğimiz ilçemizin Çukurovası konumundaki Irmaklıyı, kış öncesi nezih bir mahalle haline getireceğiz” dedi.

“SIBYAN MEKTEBİ YAPILACAK”

Eser, Mahallenin genç ve miniklerini de düşündüklerini aktararak son olarak şunları söyledi; “Kırsalda bulunan üretken ve başarılı en büyük mahallelerimizden bir tanesi burasıdır. Genç nüfusumuz oldukça yüksek. Gençlerimizin yaz kış sportif faaliyet yapacak yarı kapalı sentetik çim futbol sahasını önümüzdeki günlerde ilkokul binasının arkasına yapacağız. Aynı zamanda anaokuluna giden yavrularımız için de ilçe müftülüğümüz ile görüşerek buraya Sıbyan Mektebi açmayı planlıyoruz. İnşallah bir ay içerisinde mahallemiz, daha yaşanılabilir, daha güzel bir Irmaklı olacak” ifadelerini kullandı.

Mahalle Muhtarı da Ömer Kılıç da Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ ekiplerine teşekkür ederek, bu yıl mahalleye ait en önemli sorunların tek tek çözülmesinden dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını kaydetti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Ahmet Çakır
Etiketler: Irmaklı’ya, Sıbyan, Mektebi, Yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı