Haber Detayı
06 Ocak 2018 - Cumartesi 14:05
 
Işık’tan Bir Film Daha
Birçok başarılı film ile adından sıkça söz ettiren Malatyalı genç yönetmen Haydar Işık, yeni bir film projesine daha imza atarak, “Oku Zifir-i Katran” filmini izleyicileri ile buluşturmayı hedefliyor.
Sanat Haberi
Işık’tan Bir Film Daha

Malatyalı genç yönetmen Haydar Işık, yeni bir film projesine daha imza attı. Yönetmenliği yaptığı birçok film ile adından sıkça söz ettiren Işık, Oku Zifir-i Katran” isimli bir filmi daha izleyicilerle buluşturmayı hedefliyor. Filmi ve filmin konusu hakkında bilgilendirmelerde toplantısı yapan Işık, filmde sahne alan oyuncular ile birlikte ortak bir basın açıklaması yaptı.

Malatya’ya çok önem verdiklerini belirten yönetmen Işık,“Oku filmi Sinop Boybat'ta çektiğimiz bir film. Aslında film bir korku filmi. Fakat içeriğinde çok önemli mesajlar içeren film. Ama filmin içeriği ile ilgili çok fazla bilgi vermiyoruz, gizli tutuyoruz. Çok kısa bir şey söyleyecek olursak Allah'a inanmayan bir gencin yaşadıklarından sonra, gerçek hazineyi bulması ile ilgili bir konu. Yani, Kur’an-ı Kerim'i gerçek hazine 'İkra' onu bulmasıyla ilgili bir şey. Güzel bir proje olacak ve hedefine de inşallah ulaşacak. Bu film bütün Türkiye'de de vizyona girecek. Ben Malatyalı olduğum için ve Malatya'da da 4 tane arkadaşımızı bu filmde sahne aldı. Ömer Konakçı, Ömer Baran, İrem Altan, Mehmet Aydoğmuş gibi değerli arkadaşlarım da oyuncu olarak aldım. Malatya bizim kalemiz. Biz öyle düşünüyoruz. Aslında İstanbul'da bile Lansman yapmadık.  Malatya'da yaptık. Ben hepsini önce Malatya'da yapıyorum. Benim için Malatya çok önemli. Memleketim ve şöyle bir hedefimiz de var. Kısmetse inşallah bu defa kendi imkanlarımızla Malatya'ya bir film yapacağız onun da Mayıs gibi startını vereceğiz. Şu anda onun alt yapısını oluşturuyoruz. İnşallah Mart- Nisan gibi de bu film vizyona girdikten sonra, Malatya’da çekeceğimiz filmin çekimlerine başlayacağız. Allah nasip ederse planladığımız bu” şeklinde konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Işık’tan, Bir, Film, Daha,
Yorumlar
Haber Yazılımı