Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 17:50
 
ADD’den Resim Sergisi
Atatürk’ün Malatya’ya gelişinin 87. Yıl dönümü kapsamında, Atatürkçü Düşünce Derneği ( ADD) Malatya şubesi tarafından, Malatya Park AVM’de resim sergisi açıldı.
Video Haber Haberi
ADD’den Resim Sergisi

Atatürk’ün Malatya’ya gelişinin 87. Yıl dönümü nedeniyle, Atatürkçü Düşünce Derneği ( ADD) Malatya şubesi tarafından anlamlı bir etkinlik düzenlendi. ADD, Malatya Park AVM’de Atatürk’ün resim sergisini açtı. Gerçekleştirilen etkinliğe Malatya Vali Yardımcısı Mehmet Ali Aytaç, CHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Ahmet Pektaş, CHP Kadın kolları Başkanı Güllü Tunçer, CEM Vakfı Malatya şube Başkanı Eşref Doğan, ADD Malatya İl Başkanı Yunus Millioğulları ile ADD yöneticileri ve üyeleri katıldı.

“RESİM VARSA GETİRSİNLER”

Açılış öncesinde bir değerlendirmede bulunan ADD Malatya Şube Başkanı Yunus Millioğulları, sergi ile ilgili şu açıklamalara yer verdi; “Atatürk’ün Malatya’ya gelişinin 87. Yıl dönümü nedeni ile ADD ve yönetimde olan arkadaşlarımızla birlikte, o günün ve bu günün Malatya’sı olaraktan resmi sergisi açtık. Bu nedenle, o günleri bu günlere taşımaya çalıştık. Sergimizde bizlerin elinde olan resimlerimiz bu kadar. Bizim vatandaşlardan ricamız, ellerinde Atatürk’ün Malatya gelişi ile resimler var ise onları da bu sergileye getirsinler. Bizlerde bu sergide sergileme imkanı buluruz” dedi.

“GÜZEL BİR SERGİ OLMUŞ”

Malatya Vali Yardımcısı Mehmet Ali Aytaç ise;  “Atatürkçü düşünce derneğimizin Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Malatya’ya teşriflerinin 87. Yıl dönümü ile güzel bir sergi hazırlamışlar. Bu sergi ile geçmişe dönerek, Atamızı tekrar anmış olacağız. Bu vesile ile bu sergiyi düzenleyen ADD yöneticilerine, başta olmak üzere emeği geçen tüm kişi ve kuruluşlara teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: ADD’den, Resim, Sergisi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ADD’den Resim Sergisi
Yorumlar
Haber Yazılımı