Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 09:05
 
Adem için Kazanç Peki Bizim için?
Kasımpaşa Kulübü Başkanı Hasan Hilmi Öksüz, sezon başında Evkur Yeni Malatyaspor’a transfer olan Adem Büyük hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Öksüz, “Adem Büyük’e bir teklifte bulunmuştuk. Kendisi bu teklifi beğenmedi. Bizim için kayıp oldu ama Adem için kazanç oldu. Gittiği yerde daha iyi bir rakamla sözleşme imzaladı” dedi.
Spor Haberi
Adem için Kazanç Peki Bizim için?

Kasımpaşa Kulüp Başkanı Hasan Hilmi Öksüz, beIN Sport’ta Nazlı Canyurt’un konuğu oldu. Canyurt’un sorularına çarpıcı açıklamalarda bulunan Öksüz, Adem Büyük ile ilgili olarak ta bir açıklama yaptı. Öksüz, “Adem Büyük’e bir teklifte bulunduk, ilk sene şöyle, ikinci sene içinse böyle bir artış söz konusu, Turgay bey tarafından iletilen rakam, Adem bunu az gördü. Haklı olarak az görebilirsiniz. Sizin beklentileriniz vardır. Turgay bey de, Adem ile hemşeri olması nedeniyle bir muhabbeti var. Adem teklifi beğenmeyince Turgay beyin biraz zoruna gitti” ifadelerini kullandı.

“TURGAY BEY ‘BIRAKIN GİTSİN’ DEDİ”

‘Adem Büyük’ün takımdan ayrılması’ ile ilgili açıklamada bulunan Öksüz, “Kasımpaşa’da idari bir anlayış var. Adem Büyük bizde 5,5 yıldır futbol oynuyordu. Kendisinden bizim bir şikayetimiz yoktu. Onun da bizden bir şikayeti yoktu.  Sözleşmesinin son senesiydi. Turgay Ciner’in bir tarzı vardır. Bir rakam konuşulur, belli ölçüde pazarlıkta yapılır. Kasımpaşa, ödemeyle ilgili hiçbir zaman sıkıntı yaşamamıştır. Futbolcuların ve teknik heyetin parası zamanında ödenir. Böyle bir kulüpte çalışıyorsunuz. Adem Büyük’e bir teklifte bulunduk, ilk sene şöyle, ikinci sene içinse böyle bir artış söz konusu, Turgay bey tarafından iletilen rakam, Adem bunu az gördü. Haklı olarak az görebilirsiniz. Sizin beklentileriniz vardır. Turgay bey de, Adem ile hemşeri olması nedeniyle bir muhabbeti var. Adem teklifi beğenmeyince Turgay beyin biraz zoruna gitti. Çünkü yıllardır onu biraz daha ön plana tutmuştur. Hatta bir espri yapmıştır kendisine, ‘ben herkesi buradan gönderirim, eğer sen yanlış yaparsan seni tokatlarım’ demiştir. Hemşerisi, onu sahiplenmiş. Böyle bir şey çıkınca Turgay bey ‘bırakın gitsin’ dedi. Adem bu konuyla ilgili gerekli özrü beyan etti ama Turgay bey bir daha geri adım atmadı. Bizim için kayıp oldu ama Adem için kazanç oldu. Gittiği yerde daha iyi bir rakamla sözleşme imzaladı. Adem’i de tebrik ediyorum. Kulüp başkanımızı sevgiyle anıyorum. Mesele paraları vermek değil, o paralarla kulübe zarar vermemek” dedi.

Adem Büyük Evkur Yeni Malatyaspor ile ilk yarı itibarıyla başarılı bir performansa imza atamadı. 1 Ziraat Türkiye Kupası maçı olmak üzere 15 maçta forma giyen Adem Büyük’ün, 1 golü bulunuyor. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Mehmet Yeler
Etiketler: Adem, için, Kazanç, Peki, Bizim, için?,
Yorumlar
Haber Yazılımı