Haber Detayı
12 Şubat 2018 - Pazartesi 14:55
 
Ağbaba “A” Takımda
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Merkez Yürütme Kurulu üyelerini açıkladı. Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, MYK’ya tekrar girerek tekrar genel başkan yardımcılığı görevine getirildi.
Siyaset Haberi
Ağbaba “A” Takımda

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen 36.Olağan Kurultayın ardından seçilen Parti Meclisi (PM) içinden yeni dönem politikalarının uygulamasında en üst parti organı olarak çalışacak Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerini belirledi. CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, tekrar genel başkan yardımcısı görevine getirildi.  Ağbaba, İşçi Sendikaları ve STK’lara ilave olarak Meslek Odalarından da sorumlu olacak. Ağbaba, 2014 Mayıs ayından beri CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürerek Malatya siyasetinde önemli bir başarıya imza atmaya devam ediyor. Ağbaba, önceki dönem de görev yaptığı İşçi Sendikaları ve Sivil Toplum Kuruluşlarına ilave olarak Meslek Odalarından da sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevini yürütecek.

“İZ BIRAKAN PROJELERE İMZA ATILDI”

Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde ‘Kardeş Belediyeler projesi’ ve ‘Büyük Buluşma’ adı altında çok sayıda iz bırakan projeye imza atan Ağbaba, İşçi Sendikaları ve Sivil Toplum Kuruluşlarından sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde de yurt genelinde emek bürolarının kurulmasını sağlamış, kıdem tazminatı, taşeron işçilik çalıştayları, OHAL’de Yeter Forumu gerçekleştirerek emek cephesinde unutulmayacak çalışmalara imza atmıştı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu  yaptığı başarılı çalışmalardan hareketle Meslek Odalarını da Veli Ağbaba’ya bağladı. Genel Başkan Yardımcılığının ismi İşçi Sendikaları- Meslek Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşları olarak değiştirildi. Ağbaba, 2014 Mayıs ayından beri CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürerek Malatya siyasetinde önemli bir başarıya imza atmaya devam ediyor.

CHP’DE 17 GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE BİR GENEL SEKRETERDEN OLUŞAN MYK’DA GÖREV DAĞILIMI ŞÖYLE:

İşçi Sendikaları- Meslek Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşları: VELİ AĞBABA

Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimi, Parti Sözcüsü: BÜLENT TEZCAN

ARGE-Bilim Yönetim ve Kültür Platformu: FETHİ AÇIKEL

Basınla İlişkiler ve Kurumsal İletişim: TUNCAY ÖZKAN

İşveren Sendikaları ve Odalar: ÇETİN OSMAN BUDAK

Bilgi ve İletişim Teknolojileri: ONURSAL ADIGÜZEL

Yerel Yönetim Politikaları: SEYİT TORUN

İnsan Hakları: TEKİN BİNGÖL

Kamu Diplomasisi: ÜNAL ÇEVİKÖZ

Sosyal Politikalar: FAİK ÖZTRAK

Doğa Hakları: GÜLİZAR BİÇER KARACA

Ekonomi Politikaları: AYKUT ERDOĞDU

Eğitim Politikaları: LALE KARABIYIK

Halkla İlişkiler: GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ

Hukuk Politikaları: MUHARREM ERKEK

İdari ve Mali İşler: HALUK KOÇ

Genel Sekreter: AKİF HAMZAÇEBİ

Dış İlişkiler: ÖZTÜRK YILMAZ 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Ağbaba, “A”, Takımda,
Yorumlar
Haber Yazılımı