Haber Detayı
21 Mart 2018 - Çarşamba 16:57
 
Ağbaba; “Neden Sayı Arttırıldı”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’dan, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Malatya Şubesine ziyaret gerçekleştirildi. Sivil vatandaşların 200 adet ile sınırlı mermi kullanım hakkı beş kat arttırılmasının nedenini sorarak, kararın tesadüf olmadığını söyledi.
Video Haber Haberi
Ağbaba; “Neden Sayı Arttırıldı”

PSAKD Malatya şubesi ziyaretinde Ağbaba’ya CHP İl Başkanı Enver Kiraz ile parti yöneticileri eşlik etti. PSAKD Malatya Şube Başkanı Latife Ulutaş, ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirerek şunları söyledi; “Kendilerini yakından takip ediyoruz, özellikle son süreçte şeker fabrikasının özelleştirilmesi ile ilgili verdikleri mücadeleyi görüyoruz. Aynı zamanda mecliste Malatya’nın sorunları ile ilgili herhalde tek dile getiren tek mücadele veren vekil. 6 tane vekil olmasına rağmen bütün her şey sadece tek vekilmiş gibi vekilimiz Veli Ağbaba üzerinden gidiyor. Çalışmalarında başarılar diliyoruz teşekkür ediyoruz” dedi.

“TAŞERON İŞÇİNİN EKMEĞİ İLE OYNUYORLAR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Malatya Şubesine yaptığı ziyarette, taşeron işçilerin ekmeği ile oynandığını ile sürerek şu açıklamalarda bulundu;  “Pir Sultan Abdal Malatya Şubesinin Şubat ayında kongresini yaptı. Hem Latife Hanım hem de yönetici arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Tabi Türkiye ve Malatya bu sorunlarını hep beraber biliyoruz. Artarak devam eden sorunlarımız var. Türkiye hiç olmadığı kadar birbirinden ayrılmaya bölünmeye çalışılıyor maalesef. Özellikle iktidar herkesi bölmeye çalışıyor. İktidarın görevi toplumu ayrıştırmak değil, toplumu bir araya getirmek toplum ile bütünleşmek ama maalesef her anlamda bir ayrım devam ediyor. AK Parti Genel Başkanı Diyarbakır’a gidiyor taşeron işçiye Rektör mesaj yazıyor diyor ki, “AK Parti kongresine geleceksiniz, gelmezlik etmeyeceksiniz. Geldiğinizi kanıtlayacak resim çekeceksiniz, o fotoğrafı bize gösterirseniz kadro veririz size” diyor. Türkiye’nin geldiği hal bu yani en ufak taşeron işçinin bile ekmeği ile oynanabiliyor” şeklinde konuştu.

 “KARAR TESADÜF DEĞİL”

Sivil vatandaşların 200 adet ile sınırlı mermi kullanım hakkı beş kat arttırılmasının nedenini soran Ağbaba, Kararın tesadüf olmadığını söyleyerek, şunları kaydetti; “Ayrıca yine dün bir olay yaşandı sivil insanlara yıllık 200 mermi hakkı bin mermiye yükseltildi. Hangi ihtiyaçtan kaynaklandı, biz bilemiyoruz. Önce sivillere cezasızlık getirildi kanun hükmünde kararname ile daha sonra bu kararın verilmesi tesadüf olmadığını gösteriyor. Dünyanın bütün ülkelerinde silahsızlanma, sivillerin silahsızlandırılması tartışılıyorken önemli yer tutarken, Türkiye’de sivillerin silahlandırılması, mermi hakkının yüzde 500 arttırılması bunlar tesadüf olmadığını gösteriyor. Türkiye’de şuan 107 bin tane kayıp silah var, maalesef her alanda bölmeye çalışıyor hükümet. Bir tarafta İstiklal Marşı tartışması yapıyor, bir tarafta il devrimliliği tartışma yapıyor, bir tarafta tam 200 yıl önceki Senet-i İttifakı tartışmaya açıyor böyle yaparak bu ülkeyi bölmeye çalışıyorlar. Her şeye rağmen Türkiye’nin bölünmemesi, ülkenin bu ayırıcı üsluptan, ayırıcı iktidardan kurtulması gerekiyor ve bir taraftan da herkesin inancına, ibadetine ayar vermeye çalışanda bir anlayış var. Kimin nerede ibadet yapacağına, nasıl ibadet yapacağına, ne kadar ibadet yapacağına karar veren bir anlayış var. Sizler de yüzyıllardan beri kendi inancınızı yaşamaya çalışıyorsunuz bundan sonrada yaşayacaksınız. Ben tekrar hepinize çok teşekkür ederim, başarılar diliyorum. Sizlerin dertlerini, sorumlarını çözmekte bizim görevimiz”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Ağbaba;, “Neden, Sayı, Arttırıldı”,
Yorumlar
Haber Yazılımı