Haber Detayı
04 Mart 2019 - Pazartesi 17:09
 
"Ağbaba Sıkıntıyı Gördü Engellemeye Çalışıyor"
İYİ Parti Merkez İlçe Yeşilyurt Birinci Sıradan Belediye Encümen Adayı Olan Salih Özdemir, İYİ Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Cem Parlak İle CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Arasında Yaşanan ve Kamuoyuna Yansıyan Tartışma İçin; " Milletvekilinin Oradaki Ben Tavrını Sanıyorum Ki, Yeşilyurt'taki Sıkıntıyı Gördü Onu Engellemek İstiyor. Ama Bunu Başaramazlar. Çünkü Taban Kararını vermiş" diyerek yorumladı.
Video Haber Haberi

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Hekimhan ilçesinde seçim bürosu açılışı gerçekleştirmişti. İddialara göre CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ile İYİ Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı arasında tartışma yaşanmıştı. Bu tartışmanın basın aracılığı ile kamuoyuna yansıması sonrası 'CHP ile İYİ Parti arasında yerelde gerginlik mi var?' soruları gündeme geldi.

Konu ile ilgili Gazetemize bir değerlendirme yapan CHP eski merkez ilçe başkanlığını yapmış ve Parti içerisinde birçok görev almış, sonrasında partisinden ayrılarak İYİ Parti'de siyasete devam eden İYİ Parti Merkez ilçe Yeşilyurt birinci sıradan belediye encümen adayı olan Salih Özdemir, 'CHP'nin oylarının Yeşilyurt'ta düşüşe geçtiğini vurguladı ve bu nedenle bu tartışma yaşandığını' ileri sürdü.

 "VATANDAŞ ADAYIMIZA SICAK BAKIYOR"

İlk Parti olarak çalışmalarını değerlendiren Özdemir; "Mahallelerde çalışmalarımıza başladık. Tabanın sesi izlere yönelik çok iyi ve seçmen sıcak bakıyor. Vatandaşlarda diğer partilere yönelik bir yılgınlık ve usanmışlık var. Bizim geçmişte, yerel anlamda geçmiş siyasi tecrübelerimiz var. Çevremize yabancı değiliz. Yeşilyurt'ta İYİ Parti ile CHP farlı adaylarla seçime giriyoruz. Yeşilyurt ilçesinde bir ittifak söz konusu değil. Çatıda birleşme var ama tabanda bazı bölgelerde bu tür birleşmeler yok. Yeşilyurt'ta da tavan da birliktelik var ama tabanda ayrı çalışma içerisindeyiz. Yeşilyurt'taki CHP ve AK Partinin küskün seçmelerinin İYİ Parti'nin adayına sıcak baktığı kanaatindeyim" dedi.  

"ENGELLEMEK İSTİYOR"

Sözlerini yaşanan tartışmaya getiren Özdemir;"Oraya da adayımızı davet eden Hekimhan Belediye Başkanı. Milletvekilinin oradaki ben tavrını sanıyorum ki, Yeşilyurt'taki sıkıntıyı gördü onu engellemek istiyor. Ama bunu başaramazlar. Çünkü taban kararını vermiş, millet Malatya'da bir bütünlük istiyor" şeklinde konuştu.

"İYİ PARTİ BANA DAHA SICAK GELDİ"

CHP'den neden ayrıldığını da değerlendiren Özdemir; "Son dönemlerde bir daha CHP'de siyaset yapma imkanım yoktu. Aramızda düşünce farklılıkları, ötekileştirme politikası vardı. Bunu gördüm ve ayrılma kararı aldım. Bölgeye ve insanımıza daha faydalı olacağım yeri İYİ Parti'de gördüm. Bu nedenle İYİ Parti çatısı altındayım. burası bana daha sıcak ve düşüncelerime daha yakın geldi. Bu nedenle İYİ Parti'de siyaset yapma kararı aldım. Geçmişte beraber çalıştığım CHP'li arkadaşlardan yoğun bir telefon alıyorum. 'Hepsi seni yanında oluruz, sahada birlikte gezer elimizden ne gelirse yaparız' dediler" ifadelerinde bulundu.

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: "Ağbaba, Sıkıntıyı, Gördü, Engellemeye, Çalışıyor",
Yorumlar
Haber Yazılımı