Haber Detayı
05 Şubat 2018 - Pazartesi 16:50
 
Ağbaba Yeniden Parti Meclisinde
CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nda Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, delegelerin oylarıyla partinin en üst karar organı Parti Meclisine tekrar seçildi.
Gündem Haberi
Ağbaba Yeniden Parti Meclisinde

CHP'nin 36. Olağan Kurultayı 3-4 Şubat tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirildi. Kurultayın ilk günü yapılan Genel Başkanlık seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu 790 oyla yeniden Genel Başkan seçildi. Kurultayın 2.gününde Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeliği için seçimler gerçekleştirildi. Parti Meclisi üyeliğine 488, Yüksek Disiplin Kurulu üyeliğine ise 108 partili aday oldu. Yapılan seçimlerin ardından Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Parti Meclisine tekrar seçildi. Ağbaba, delegelerin oylarıyla partinin en üst karar organı Parti Meclisine yeniden seçilerek, güven tazeledi.

AĞBABA 4’NCÜ KEZ SEÇİLDİ

Ağbaba, Malatya Milletvekili olarak seçildiği 2011’den sonra 2012, 2014 ve 2016’da yapılan Kurultaylardan sonra dördüncü kez Parti Meclisine seçildi. Ağbaba, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından yaptığı değerlendirmede "Parti meclisinde Malatya'yı temsil etmekten onur duyuyorum. Delegelerimizin vermiş olduğu görevi bundan önce olduğu gibi bundan sonra da layıkıyla yapmaya devam edeceğim" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Ağbaba, Yeniden, Parti, Meclisinde,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Ağbaba Yeniden Parti Meclisinde
Yorumlar
Haber Yazılımı