Haber Detayı
19 Mart 2018 - Pazartesi 17:39
 
Ağırlıklı Olarak İmar Görüşüldü
Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, 14 Mart'ta başladığı Mart Ayı Toplantısını, yaptığı II. birleşimle devam etti. Meclis Toplantı Salonunda saat 14.00’de yapılan II. birleşime Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs başkanlık etti.
Gündem Haberi
Ağırlıklı Olarak İmar Görüşüldü

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, 14 Mart'ta başladığı Mart Ayı Toplantısını, yaptığı II. birleşimle devam etti.

“RABBİM BU MİLLETİ BELALARDAN KORUSUN”

Toplantı öncesi 18 Mart Çanakkale Zaferinde millet olarak destanlar yazıldığını belirten Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs,"Afrin operasyonu Çanakkale Zaferinin yanında küçük görünsede bir milletin külünden doğmasından dolayı ve dünyaya bundan sonra ben şamar oğlanı değilim, kendi çıkarlarım doğrultusunda milli politikamı belirlerim deme açısından büyük bir operasyondur. Oradaki Mehmetçiğe selamlarımı gönderiyorum. Çanakkale Zaferinde, İstiklal Harbinde, Afrin Operasyonda şehit olan tüm kardeşlerime Allah'tan rahmet diliyorum, ruhları şad olsun. Mehmet Akif Ersoy'un dediği gibi 'Girmeden tefrika bir millete düşman giremez. / toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez.'  Yeterki biz beraber ve birlik içinde olalım. Rabbim bu milleti büyük belalar korusun" dedi.

BAŞVURU İÇİN KARAR ALINMASI KABUL EDİLDİ

Meclis toplantısında 14 Mart 2018 tarihinde yapılan meclis toplantısının karar özeti okunarak kabul edildi. İmar ağırlıklı maddelerin görüşüldüğü toplantıda bazı maddeler ilgili komisyonlara havale edilirken, Fırat Kalkınma Ajansı tarafından çağrısı yapılan 'Turizm Endüstriyel Gelişme Mali Destek Programı' kapsamından Büyükşehir Belediyesince sunulacak olan 'Malatya Engelsiz Yaşam Merkezi' projesinin başvurunun yapılabilmesi için karar alınması kabul edildi.

Mart ayı meclis toplantısının III. Birleşiminin bugün, saat 14:00 da yapılması kararlaştırıldı. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Ağırlıklı, Olarak, İmar, Görüşüldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı