Haber Detayı
20 Temmuz 2019 - Cumartesi 17:30
 
"Ağzımızın Tadı Kaçtı"
Yeniden Refah Partisi ilk divan toplantısını yaptı. İl divan toplantısına katılan Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Sungur; "Bu ülke insanının ağız tadı kalmamıştır. Sadece ekonomi olarak değil, sanayi olarak da huzursuz. Birçok fabrika ya işçi çıkartıyor, yâda kapısına kocaman kilit vuruyor"
Video Haber Haberi

Yeniden Refah Partisi İl Divan Toplantısı Malatya Öğretmen evinde gerçekleştirildi. Toplantının gündemini ekonomi oluştururken, toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Sungur, İl Başkanı Bilal Yıldırım, ilçe teşkilat üyeleri hanım ve gençlik kolları üyeleri katıldı.

Toplantıda ilk olarak bir değerlendirme yapan Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım, yapılanma ve çalışmalar hakkında bilgiler vererek şunları söyledi; "Yeniden Refah Partisi Malatya birinci il divan toplantısına hoş geldiniz. 20 Şubat itibariyle il yönetimini, gençlik kollarını yönetimlerimizi oluşturduk.  Hanım kollarımızı iki hafta önce atama yaptık. İlçelerimizde Arguvan, Yazıhan, , Darende, Kale, Pütürge ilçelerimizde kongrelerimizi yaptık. Merkez ilçelerimizde Yeşilyurt ve Battalgazi atamalarımızı yaptık. Yeşilyurt İlçemize Musa Bayındır Battalgazi İlçemize Mustafa Kasar arkadaşımızı atadık. Binalarımızı tuttuk iki gün içerisinde tabelalarımızı asacağız. Ağustos ayı içerisinde Yeşilyurt ve Battalgazi ilçe kongremizi yaptıktan sonra 7 Eylül’de büyük kongremizi yapacağız"

SUNGUR: "HUZURSUZUZ"

Ekonomi ve siyasi gündemi değerlendiren Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Sungur; "17 yıldır iktidarda olan kardeşlerimizin bu işi yapamadığını, beceremediğini ve sınıfta kaldıklarını görüyoruz.  Ekonomi dibe vurdu. Eskiden ana caddelerde, hava parasıyla birlikte dükkân kiralanırken, Türkiye'nin her tarafına gidiyoruz maalesef ana caddelerin birçoğunda dükkânlar boş. Birçok esnaf kardeşim, işyerlerini siftahsız kapatıyor 'Elin günü içerisinde işim olsun, aşım olsun' diye sabrederek, oluna devam ediyor. Bu ülke insanının ağız tadı kalmamıştır.  Sadece ekonomi olarak değil, sanayi olarak da huzursuz. Birçok fabrika ya işçi çıkartıyor, yâda kapısına kocaman kilit vuruyor. Gördüğümüz şu ki, gerçekten ekonomi perişan esnaf, memur, işçi sıkıntılı ve bu ülkenin ağız tadı yok. Diğer taraftan siyasi yapı, Türkiye'de ilk defa seçilmiş bir Cumhurbaşkanı, 'Bana oy verirsen iyisin, vermezsen teröristsin, bana oy verirsen bendensin, candansın, başkasına oy verirsen benden değilsin' diye biliyorsa bu ülkede kardeş kavgasını başlatıyor demektir.  Kendi vatandaşını iteleyen, öteleyen bir zihniyet bu ülkeye ancak kardeşlik yerine kardeş kavgası getirir" dedi.

"TARIM ÇÖKMÜŞ DURUMDA"

Tarım ile konuşmasını devam ettiren Sungur; "Yine bu ülkede tarım tamamen çöktü. İnsanlar şöyle düşünüyor; 'Tarlam seni eksem de mi zarar etsem, ekmesem de mi zarar etsem?' diyor. Çünkü ekse de zarar ediyor, ekmese de zarar ediyor. Ama devlet yöneticilerimiz ne yapıyor, 'Ekmene gerek yok' diyor buğdayı A ülkesinden, Arpayı B ülkesinden, mercimeği şuradan, nohudu buradan 'Ben getirdim merak etme' diyor. Daha da ileriye gidiyoruz ülke hazinesi açık vermeye başladığı için alın terimizle kazanılan şeker fabrikalarımızı satıyoruz ve elin gâvurunun, Coni'sinin şekerlerini tüketip Malatyalıma sunuyoruz." Şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: "Ağzımızın, Tadı, Kaçtı",
Yorumlar
Haber Yazılımı