Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 10:34
 
Ahbaplardan Örnek Davranış
Tanınmış sanatçı Haluk Levent öncülüğünde kurulmuş olan “Ahbap Malatya” grubuna bağlı yardım gönüllüleri, Malatya’da örnek davranışlara imza atıyor. Grup üyeleri evleri eski olan ve maddi imkânları olmayan vatandaşlara yardım elini uzatıyor. Gençler yıkık ve dökük olan evi onarıyor daha yaşanılabilir bir hale getiriyor.
Video Haber Haberi
Ahbaplardan Örnek Davranış

2 yıldır Malatya’da aktif olarak çalışan ve Haluk Levent Öncülüğünde kurulan ‘Ahbap Malatya’ gurubuna bağlı yardım gönüllülerinden oluşan bir gurup, Malatya’da örnek davranışlara imza atıyor. Malatya’da maddi durumu iyi olmayan vatandaşların evlerini tespit eden gençler, hayırseverlerden gelen yardımları onlar için kullanıyor. Yardımlarla inşaat malzemesi ve evin eksiği olan temel ihtiyaçları karşılamak için çalışma yapıyorlar. Gençler, aldıkları inşaat malzemeleriyle evin içerisinde bulunan yıkık dökük yerleri tamir ediyorlar. Yıkık dökük yerleri elleri ile tamir eden gençler, evin boyasını da kendileri yapıyor. Kalan para ile de evde temel olan eksik eşyaları alıyorlar. Gençlerin yaptığı bu örnek davranış takdirle karşılanıyor.

125’e yakın yardım gönüllüsünü içerisinde barındıran Ahbap Malatya grubunun yaptığı sadece bunlarla da sınırlı değil. Grup üyeleri, köy okullarının tamiratı bakımı ve kütüphane desteği, seçim zamanlarında yaşlı vatandaşları oy kullanmaya götürme, lösemili hastalara farkındalık oluşturmak amacıyla oluşan birçok etkinlik içerisinde yer alıyor.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Ahbaplardan, Örnek, Davranış,
Yorumlar
Haber Yazılımı