Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 11:45
 
AK Parti 2 İlçede Aday Göstermeyecek
AK Parti, 13 Ocak Pazar günü gerçekleştireceği Aday Tanıtım Toplantı ile Malatya’daki ilçe belediye başkan adaylarını kamuoyuna açıklayacak. 11 ilçede aday çıkaracağı öğrenilen AK Parti, Hekimhan ve Kuluncak’ta ittifak yaptığı Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayına destek verecek.
Gündem Haberi
AK Parti 2 İlçede Aday Göstermeyecek

AK Parti, Malatya’daki ilçe belediye başkan adayını düzenleyeceği Aday Tanıtım Toplantısı’nda açıklayacak. Aralık ayındaki çeşitli tarihlerde ve sonra da Ocak’ın ilk haftasında açıklanacağına ilişkin bilgilere karşın, MHP ile yapılan ‘Cumhur İttifakı’ nedeniyle bugüne kadar açıklanamayan AK Parti Malatya İlçe Belediye Başkan adayları, 13 Ocak Pazar günü kamuoyuna tanıtacak. Şeker Fabrikası yanında bulunan Yeni Kapalı Spor Salonunda saat: 11.00’de başlayacak olan Aday Tanıtım Toplantısı’na, AK Parti MKYK üyesi ve Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı’da katılacak.

HEKİMHAN VE KULUNCAK’TA ADAY ÇIKARMAYACAK

11 ilçede aday çıkaracağı öğrenilen AK Parti, Hekimhan ve Kuluncak’ta Milliyetçi Hareket Partisi ile ittifak yaptığı öğrenildi. Hekimhan ve Kuluncak’ta aday çıkarmayacak olan AK Parti, ittifak yaptığı MHP’nin göstereceği adaya destek verecek.

Edinilen bilgiye göre AK Parti’de belirlenen ilçe adaylarının isimleri şöyle:

Battalgazi: Osman GÜDER

Yeşilyurt: Mehmet ÇINAR

Arapgir: Rıza MURAT

Arguvan: Ahmet EREN

Darende: İsa ÖZKAN

Doğanşehir: Vahap KÜÇÜK

Doğanyol: Hakan BAY

Hekimhan: İttifak

Kale: Murat Koca

Kuluncak: İttifak

Pütürge: Mikail SÜLÜK

Yazıhan: Nevzat Öztürk

Akçadağ: Mustafa KIRTEKE

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: AK, Parti, 2, İlçede, Aday, Göstermeyecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı