Haber Detayı
06 Ağustos 2018 - Pazartesi 10:02
 
AK Parti’de Toplu İstifa
Malatya’da AK Parti’nin İl Yönetim Kurulu başkanı dışında toptan istifa etti. Koca başkanlığında yeni yönetim oluşturulacak.
Gündem Haberi
AK Parti’de Toplu İstifa

AK Parti İl Yönetim Kurulu, parti genel merkezinin talebi üzerine toplu olarak istifalarını verdi. Hakan Kahtalı’nın 24 Haziran seçimleri öncesinde istifasının ardından AK Parti Genel Merkezi tarafından 17 Mayıs 2018’de İl Başkanlığına atanan İhsan Koca başkanlığındaki il yönetim kurulunun yeniden oluşturulması için, mevcut il yönetim kurulu üyeleri toplu olarak istifa etti. Başkanlığındaki yönetim istifa eden İhsan Koca, yeni yönetim kurulu oluşturarak genel merkezin onayına sunacak.

AK Parti İl Başkanlığından gönderilen yazılı açıklamada; “Genel Merkezimizin talimatlarıyla 18 Mayıs’ta İl Başkanlığımıza atanan Sayın İhsan Koca Başkanımızın yapılan istişareler sonucu 24 Haziran Seçimleri sonrasına ertelenen yeni Yönetim Kurulunun oluşturulması ve İl Başkanımızın yeni yönetim kurulu oluşturulurken rahat çalışabilmesi için mevcut İl Yönetim Kurulu üyelerimiz kendi arzu ve istekleri ile istifa ederek İl Başkanlığımıza sunmuştur. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız” denildi.

İstifalarla ilgili bir değerlendirme yapan AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, genel merkezin takdiri ile böyle bir kararın alındığını belirtti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: AK, Parti’de, Toplu, İstifa,
Yorumlar
Haber Yazılımı