Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 14:36
 
Akın'dan Yetiştiriciye Uyarı
Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın; Sahte para ve çek konusunda yetiştiricilerimizin dikkatli olması gerektiğini uyarıyoruz. Ayrıca kurbanları borca satmasınlar. Kurban kesecek insanlar da alacakları hayvanların kurban şartlarını taşımasına dikkat etsinler. Hayvanların sağlıklı olduğundan emin olsunlar. Alıcılar da satıcılar da bayram öncesi dikkat etmeli" dedi.
Video Haber Haberi
Akın'dan Yetiştiriciye Uyarı

Sabahın Erken saatlerinde Canlı hayvan pazarına giden ve yetiştiricilere uyarılarda bulunan Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, yetiştiricilerin kurban bayramlarını kutladı. 

Burada bir değerlendirme yapan Akın;"Yetiştiricilerimiz bugün burada emeğinin karşılığını almaya çalışıyorlar. Yetiştiricilerimize hayırlı kazançlar diliyorum. Biz her kurbanda üreticilerimizin emeklerinin zayi olmaması için her gittiğimiz yerlerde uyarıyoruz. Sahte para ve çek konusunda yetiştiricilerimizin dikkatli olması gerektiğini uyarıyoruz. Ayrıca kurbanları borca satmasınlar. Kurban kesecek insanlar da alacakları hayvanların kurban şartlarını taşımasına dikkat etsinler. Hayvanların sağlıklı olduğundan emin olsunlar. Alıcılar da satıcılar da bayram öncesi dikkat etmeli. Küpeli, sağlıklı olması, hastalıklı olmaması noktasında hem satıcıyı hem alıcıyı buradan uyarmış olalım. En önemlisi kurban keseceklerin ihtiyaç sahiplerine bekleterek değil de erken bir şekilde bizzat ulaştırması gerekiyor. Kurban kesecekler, ihtiyaç sahiplerine kurbanı bizzat ulaştırmalı. Kurbanları dolaplarda bekletmek yerine, ihtiyaç sahiplerine ulaştıralım. Kurban bağışında bulunacakların ise devletin önemli kurumları var, buralara bağışta bulunabilirler. Şuanda çok fazla bir canlılık yok. Fiyat anlamında zaten biliyorsunuz küçükbaş hayvan fiyatları geçen yıl ile aynı. Canlı ağırlık kilogram fiyatı 20-22 lira arasında. Kurbanlık fiyatları ortalama 800 ile 1600 lira arasında" dedi.

Kaynak: Editör: Servet Bozan
Etiketler: Akın'dan, Yetiştiriciye, Uyarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı