Haber Detayı
14 Eylül 2018 - Cuma 16:13
 
Altın Almanın Tam Zamanı
Malatya’da Kuyumculuk yapan Engin Temizer, döviz kurlarının gerilemesi ile altın fiyatlarının da düştüğünü dile getirirken, Altın alacak vatandaşlara altın almanın tam zamanı olduğunu söyledi.
Video Haber Haberi
Altın Almanın Tam Zamanı

 

Düğün sezonun bitmesine kısa bir zaman kala Malatya’da kuyumculuk yapan Engin Temizer, sezonu ve altın fiyatlarını değerlendirirken, vatandaşlara da altın konusunda uyarılarda bulundu.

“GÖRDÜĞÜ FİYATI YENİDEN GÖRÜR”

‘Altının bir defa gördüğü fiyatı yeniden göreceğini’ ifade eden Temizer; “Düğün sezonunda altın olmasa olmazlardan biri olduğu için, mecburen almak zorunda olan vatandaşlarımız oldu. Tabi yüksek fiyata almak zorunda kaldılar. Düğün sezonunda kapalı alanlar olduğu için düğün sezonu yavaş yavaş kalkıyor. Seyrek seyrek müşterilerimiz geliyor. Bu aralar döviz artışından fazla yaptırımdan dolayı biraz dövizin aşağı çekilmesi altını da tetikledi. Altın fiyatları da yavaş yavaş aşağıya çekiliyor. Müşterilerimiz için, borcu olanlar için daha iyi, bu bir fırsat aslında. Bir an önce alabilirler çünkü önümüzdeki zamanlarda fiyatların yükseleceği eğiliminde olacağı tahmin ediliyor kendi şahsi görüşüm bu yönde. Altın 455 TL’yi gördü. Altın gördüğü fiyatı tekrar görür ve müşterilerin kuyumculara bıraktıkları altınları ihtiyaç duyulup alınması, kuyumcular açısından elde bulunan altınların azalmasına sebebiyet verebiliyor. Müşteriler açısından düğün yapmak için bekleyenler için bu iyi bir fırsattır. Bu fırsatı kaçırmamaları gerekir” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Altın, Almanın, Tam, Zamanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı