Haber Detayı
10 Ağustos 2018 - Cuma 13:55
 
Altın Kaplamalı Apartman Göz Kamaştırıyor
Malatya'da bir yatırımcı tarafından yapılan ve büyük bir bölümü altın kaplama olan apartman görenleri hayrete düşürmeye devam ediyor. Vatandaşların "beyaz saray" adını verdiği ve fiyatı ile dudak uçuklatan apartmanın, yüzde 70’i altın kaplama.
Video Haber Haberi
Altın Kaplamalı Apartman Göz Kamaştırıyor

 

Malatya Merkez'de yer alan ve örneklerine nadir rastlanan ‘Altın Ev’, görenleri kendisine hayran bırakıyor. Altının değerinin her geçen gün arttığı bugünlerde Malatya’da yüzde 70’i altın kaplama olan 4 katlı apartman tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Hacı Abdi Mahallesi'ndeki mimari, Doğu Anadolu'da tek, Türkiye genelinde ise nadir örnekleri bulunan özellikler taşıyor. Toplam 24 milyon TL’ye mal olan apartmanın dubleks dairesinde oturmak isteyenlerin 4,5 milyon TL’yi gözden çıkarması gerekirken standart daireler ise 3 milyon TL’den satışa sunuluyor.

24 AYAR ALTIN KULLANILMIŞ

Vatandaşların koyduğu isimle "Beyaz Saray" olarak adlandırılan mimari ilgili açıklamalar da bulunan Firma Sorumlusu Özgür Şahin, bina iç ve dış tasarımlar hakkında şunları söyledi; “Dış cephe tamamen bir saray edasında.  Mimaride kapı kolları ve musluklarda 24 ayar altın kaplama kullanılmış olup, mobilyalar altın yaprak ile işlenmiştir. Süslemelerde ise altın yaldız ve kristaller kullanılmıştır. Çelik kapılar özel güvenlikle tasarlanmıştır.  Kapılarda parmak okuma Multlock sistemi mevcut olup yapı özel bir güvenlik sistemi ile korunmaktadır.  Dubleks olarak tasarlanan bölümün yatak odasında ise araçlardakine benzer kumandalı Sunroff açılır tavan mevcut olup Amerikan mutfak şeklinde bir tasarım düşünülmüştür"

 “TANITIM AMAÇLI YAPILDI”

‘Binanın tanıtım amaçlı yapıldığını’ kaydeden Şahin; “Bu yapının sadece tanıtım amaçlı yapıldığını ve sonrasında maliyetine satışa sunulduğunu talepler doğrultusunda aynı veya daha gelişmiş örneklerinin Türkiye geneli ve yurt dışına da taşınabilir dedi.

MERAK KONUSU

İçine ve dışına birçok emek harcanan Malatya'da tek örneği bulunan, mimari yapısıyla sarayları andıran mimarinin yeni sahip ve sahiplerinin kim olacağı merak konusu. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Altın, Kaplamalı, Apartman, Göz, Kamaştırıyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Altın Kaplamalı Apartman Göz Kamaştırıyor
Altın Kaplamalı Apartman Göz Kamaştırıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı