Haber Detayı
11 Kasım 2017 - Cumartesi 14:39
 
Anaokulunda Geri Dönüşüm Eğitimi
Yeşilyurt Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından, Vilayetlere Hizmet Götürme Birliği Anaokulu öğrencilerine geri dönüşüm eğitimi verildi.
Eğitim Haberi
Anaokulunda Geri Dönüşüm Eğitimi

Yeşilyurt Belediyesinin başarıyla yürüttüğü Çer Çöp Atık Geri Kazanım Projesi çerçevesinde gerçekleştirilen eğitimler devam ediyor. Minik öğrencilerin can kulağıyla dinlediği çevre eğitmenleri geri dönüşümün gelecek için ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak, çocukların çevre bilincine katkı sunuyor.

Okul Müdürü Yılmaz Konuk yaptığı açıklamada, Yeşilyurt Belediyesinin çevre ile ilgili yürütmüş olduğu Çer Çöp Atık Geri Kazanım Projesi kapsamında birçok faaliyet yapıldığını, bu faaliyetler arasında geleceğimizin teminatı olan çocukların da unutulmadığını söyledi. Okulöncesi düzeyde başlayan çevre duyarlılığı oluşturma eğitimlerinin çok önemli olduğunu, bu çalışmaların Ulusal düzeyde bir kampanyaya dönüştürülerek tüm Türkiye’de uygulanması gerektiğini ifade eden Konuk, çevreyi korumayı ve yeni nesilde çevre bilincine katkı sunmayı hedefleyen bu faaliyetler için Yeşilyurt Belediye Başkanı Sayın Hacı Uğur Polat’a ve projede görev alan, emek veren herkese teşekkür ettiğini belirtti.  BÜLTEN

Kaynak: Editör:
Etiketler: Anaokulunda, Geri, Dönüşüm, Eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı