Haber Detayı
02 Şubat 2019 - Cumartesi 16:34
 
Arapgir CHP'ye Geçti
31 Mart Yerel seçimlere sayılı günler kala, AK Parti'nin elinde bulunan Arapgir Belediyesi, Cumhuriyet Halk Partisine geçti. AK Parti'li mevcut Başkan Haluk Cömertoğlu Partisinden istifa ederek, Cumhuriyet Halk Partisi Saflarına geçti. CHP'nin Cömertoğlu'nu Arapgir Belediye Başkanlığı Adaylığına gösterilmesine kesin gözle bakılıyor.
Video Haber Haberi
Arapgir CHP'ye Geçti

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ve Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Erdem, bugün Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Teşkilatına gelerek Üyelik Kaydını yaptırdılar. Cömertoğlu'nu Parti yöneticileri ve partililer coşku içerisinde karşıladılar. Açıklama öncesi, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Cömertoğlu'na parti üyelik formunu imzalattı.

"ARAPGİR'DE CHP'Lİ BELEDİYE OLDU"

İmza sonrasında bir açıklama yapan CHP Malatya İl Başkanı Kiraz, Arguvan, Hekimhan  ile birlikte Arapgir'inde CHP'ye geçtiğini vurgulayarak şunları söyledi; "Bu gün çok önemli bir gününü yaşıyoruz. Malatya'da  tabi CHP Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu  köklerin tarihimizin derinliklerinde olan  bu ülkede yaşayan herkesin atasının  dedesinin partisi olan  bir parti Cumhuriyet Halk Partisi.Bu gün de iktidarın güçlü alternatiflerinden birisi  ana muhalefete görevinin sürdürüyor. Yerel yönetimlerde en güçlü şekilde hem büyükşehirde hem ilçelerde  güçlü şekilde hazırlanıyoruz. Böyle bir süreçte gerçekten Arapgir'de 10 yıl  belediye başkanlığı yapmış olan Arapgir'in önemli bir isimi aynı zamanda Malatya'mızın da önemli  simalarından  sayın Haluk Cömertoğlu bu gün aramıza Cumhuriyet Halk Partisi'ne katılıyor. Atasının dedesinin partisine katılıyor.  ben kendisine aramıza hoş geldiniz diyorum. Tabi mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Önümüzde ki sürece hizmet noktasında birlikte  yön vereceğiz doğal olarak ta halkımız hizmet  noktasında birlikte yürümeye devam edeceğiz. Ben bu düşüncelerle bize bu dönemde bu desteği bu katkıyı  sunduğu için teşekkür ediyorum.  Partimize üyeliğini yapmış bulunuyor. Doğal olarak ta Arapgir belediye başkanlığında da  Cumhuriyet Halk Partisi'ne katılmış bulunuyor. Ben hem Arapgir belediye başkan adayının partiye katılmış olmasına, hem de  partimize üye olması dolayısıyla  hoş geldiniz diyorum.  Ve hepimizin yolu açık olsun diyorum. Aynı zamanda Arapgir belediye başkan adaylığı noktasında parti meclisine tarafımızdan  ismi sunulmuş  bulunmakta. Ama son karar parti meclisimizde değerlendiriliyor. Daha sonraki gelişmeleri elbette sizlerle paylaşacağız" dedi.

"ARAÇLARI DEĞİL, AMAÇLARI KONUŞUYORUZ"

Haluk Cömertoğlu, uzun süredir içinde bulundukları aracın adaletten kayması sonucu CHP’den aday olduğunu belirtirken şu açıklamada bulundu: “Öncelikle bizleri bir arada buluşturan Allah’a hamd ederim. Hayır yolcusuyuz, ahret yolcusuyuz. Araçları değil, amaçları konuşuyoruz. 10 yıldır gece gündüz çalışıp, insanların ortak bir arada yaşantısını temin etmeye ve hizmetlerin ayrımsız, adaletli dağıtılmasına imkan sağlamak seferberliğinde olduk. Bugüne kadar bize destek veren, bu güne kadar bizi taşıyan, eleştiren her anlamda katkı sunan herkese müteşekkirim. Özelliklede Arapgirlilere müteşekkirim. Geldiğimiz süreç içerisinde bir yerden aday yapıp yapılmamak anlamında bu değerlendirilebilir. Ama uzun süredir içerisinde bulunduğumuz aracın adaletten, kaymalara kişiselleşmelere ve bu konuda ayrışmalara sebep olduğu, sesli düşüncemizdi.  Bu konuda mensubu olduğumuz grup içerisinde zaman zaman bu tür ayrışmalar yaşandı ve geldiğimiz noktada Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adalet sorgulamasının bizi tasvip etmediği, duruşumuzu beğenmediği üretim ve üretim eksenli halkı kucaklayan, ayırmayan tutum ve davranışlarımızı anlayamadığnı gördük ve aracı değiştirmeye karar verdik.

"HALKIN ZULÜMLERE TAHAMMÜLÜ KALMAMIŞTIR"

CHP’nin Osmanlı Devleti’nin devamı niteliğinde ki Misakı Milli sınırlarının çizilmesinde önemli bir rolü olduğunu söyleyen Cömertoğlu; P"Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığında, Kurtuluş mücadelesinde “Çanakkale geçilmez” dedirtmiştir. Parti değil meselem ama partini bir araç olduğunu ve CHP’de bunun için bir imkan olduğunu söylemek istiyorum. Bu güne kadar bilinenler hep vadesi dolduğun da gittiler. Ama CHP eksen olarak eskise de yıpransa da zaman zaman içinden farklı gruplar çıkarsa da Menderes, Ecevit, devamında Özal gibi memleket sevdalısı olan birçok insanın ve şu anki devam eden süreç içerisinde de birçok siyasi oluşumun temelini teşkil ediyor. Bize düşen demirin paslandığı, insanın yıprandığı ve yaşlandığı süreci kabul ederek bu sürece yeniden bir katkı sunmak, yenilenmek halkın istek ve beklentisi  temelinde olgunlaştırıp grupsal motivasyonumuzu aracı amaç yapmadan, amacı aracın üzerinde taşıyarak bir yöne ulaşmak. Halkın hizmetinde olmak ve Hakkın hoşuna gitmektir. Dolayısıyla Dinin sermaye olduğu bu günde, dinden çok fazla bahsetmenin sanki birilerinin malı gibi kullanılarak bir diğerinin dışlandığı bir ortamda dedikoduya mahal vermenin çok bir anlamı yok. Ama biz biliyoruz ki her doğan bir fıtrat, her ölende bir duayla gidiyor. Ben burada 10 yıldır bir mücadelenin tarafıyım. Mücadelem halkın yanında olmak, istek ve beklentilerin bu konuda karşılamak üzerinedir. Benim istek ve beklentilerimi karşılayan şu an araç olarak gördüğüm ve disiplin edinmiş kurumsal bir yapısını bugünlere  taşımış CHP ile birlikte Arapgir Belediyesi’nde halkın istek ve beklentilerini kırmadığım sağ ve solun birbirine karıştığı, artık bu konuda hizmet odaklı insanların öne çıktığı bu dönmede duruş sergilemenin yerinin CHP olduğuna karar verdim. Bu halkın bir isteğidir. Halkın kardeşlik beklentisidir. Halkın ayrımlara artık tahammülü kalmamıştır. Zulümlere tahammülü kalmamıştır. Kişisel taşeronlukları artık reddetmektedir. Her geçen gün menfaat sarmanlına bulaşan kamunun kaynaklarını sürekli yanlı ve yandaş üçgenin değerlendirildiği şu dönemde bu duruşun şart olduğu düşünüyorum. Buradan halkıma insan odaklı bir anlayışın, insana hizmet eden bir bakışın, kavganın kimseye kazandırmayacağı anlayışıyla bir yolculuğa hep birlikte yürümeye ben adayım. Bu aşamada  hiç kimseye zul olacak, dışlayacak, kavga edecek bir ortamın olmadığını da ifade ederim." ifadelerini kullandı.

 ROZET TAKTI GERİ ÇIKARTTI

İl Başkanı Enver Kiraz Cömertoğlu'na CHP rozeti taktı ve hemen ardından, 'CHP'li Belediyeler tarafsızdır, doğal olarak Belediye Başkanlarımızda tarafsız olmalı' diyerek taktığı rozeti geri çıkarttı.

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Arapgir, CHP'ye, Geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı