Haber Detayı
09 Kasım 2017 - Perşembe 09:40
 
Arapgir’e 1 Milyon 500 Bin Liralık Ek Bütçe
Büyükşehir Belediyesi Meclisi Kasım ayı ilk birleşim toplantısı Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün Başkanlığında yapıldı. Yapılan toplantı da Arapgir Belediye Başkanlığı’na 2017 yılına ait 1 milyon 500 bin liralık ek bütçesinin verilmesi de kabul edildi.
Video Haber Haberi
Arapgir’e 1 Milyon 500 Bin Liralık Ek Bütçe

Büyükşehir Belediyesi Meclisi Kasım ayı ilk birleşimini Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün Başkanlığında yaptı. Meclis toplantısında ilk olarak 16-17 Ekim 2017 tarihinde yapılan toplantının karar özeti okunarak kabul edildi.  Arapgir Belediye Başkanlığı’nın 2017 yılı bütçesine ek ödenek verilmesi hakkındaki rapor da kabul edildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda, bazı maddeler ilgili komisyonlara havale edilirken, bazı maddeler ise komisyon kararları doğrultusunda ertelendi.

OKUL VE CAMİ İÇİN ARSA

Büyükşehir meclisi, gündem maddeleri içerisinde yer alan; mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait 3 ayrı mahallede yaklaşık 7 bin 100 m2’lik 3 parselin okul yapılmak kaydıyla 25 yıllığına bedelsiz olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi oy birliği ile kabul edildi.Yaka mahallesinde 2 bin 350 m2’lik bir parselin cami yapılmak üzere 25 yıllığına Yeşilyurt İlçe Müftülüğü’ne tahsis edilmesi, Doğanşehir’de 15 dönümlük alanın mezarlık alanı olarak Reşadiye mahallesine tahsis edilmesi kararlaştırıldı.

VAKIF PROJESİNE ORTAK OLUNDU

Türkiye Gençlik Vakfı Malatya İl Temsilciliği’nin ‘Gençler ile Geleceğe’ projesine ortak olunması,  Arguvan Meclis Üyesi Hurşit Kuşçu’nun red gerekçesine rağmen oy çokluğu ile kabul edildi. Kuşçu, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin bütün dernek veya vakıflara eşit mesafede yaklaşmadığı kanaatini taşıdığını iddia ederek red oyu verdi.

Yapılan toplantı da ayrıca Arapgir Belediye Başkanlığı’nın 2017 yılına ait 1 milyon 500 bin liralık ek bütçesinin kabulüne de karar verildi.

Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Toplantısının II. Birleşimi 14 Kasım Salı günü saat 14.00’de yapılacak.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Arapgir’e, 1, Milyon, 500, Bin, Liralık, Ek, Bütçe,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Arapgir’e 1 Milyon 500 Bin Liralık Ek Bütçe
Yorumlar
Haber Yazılımı