Haber Detayı
05 Aralık 2017 - Salı 17:37
 
“Art Niyet Taşımıyor”
Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, bir gazetenin manşetinde yer alan ’Türk bayrağının tuvalet kapısına asıldığı’ iddiasıyla ilgili açıklama yaptı. Tatlı, konuyla ile ilgili gerekli incelemeyi başlattıklarını söyledi.
Gündem Haberi
“Art Niyet Taşımıyor”

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Doğanyol’da 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları sırasında ’Türk bayrağının tuvalet kapısına asıldığı’ iddiasıyla ile ilgili inceleme başlatıldığını ve 2 müfettişin Doğanyol ilçesine gönderildiğini belirtti.

“GEREKLİ İNCELEME BAŞLATILDI”

Konu ile ilgili açıklama yapan Tatlı, “Ulusal gazetelerinden birisinde çıkan Doğanyol ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yapılan 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları ile alakalı bir haberde bayrağımızın asıldığı alan ile ilgili bayrağımıza saygısızlık yapıldığına dair bir ifadeye yer almıştır. Konuyla alakalı gerekli inceleme başlatıldı. Bu gün konuyla ilgili 2müfettişimizi ilçemize gönderildi” dedi.

“KASIT VARSA GEREKLİ İŞLEMLER YAPILACAK”

Art niyet taşındığı kanaatinde olmadıklarını belirten Tatlı, şunları söyledi: “Burada varsa bir ihmal veya kasıt ilgililer hakkında gerekli işlemler yapılacaktır. Ancak ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yaptığımız görüşmemizde 24 Kasım Öğretmenler Gününde salonun tamamı bayraklarla donatılmış, ancak personel, her tarafa bayrak asarken bu bölüme de bayrak asılmıştır. Burada bir art niyet taşındığı kanaatinde değiliz. Ayrıca yapılacak inceleme neticesinde varsa kişiler ile alakalı bir suç veya kasıt bunlar hakkında gerekli soruşturmalar yapılacak ve gerekli cezalarda verilecektir. Yapılan inceleme neticesinde sonra sayın valimizin talimatları doğrultusunda eğer bir kasıt varsa gerekli işlemler yapılacaktır.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Art, Niyet, Taşımıyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı