Haber Detayı
20 Mart 2018 - Salı 17:38
 
Artık Büyükşehir’in Sorumluluğunda
Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Mart ayı toplantısını tamamladı. Toplantıda 22 m ve üzeri genişliğe sahip olan yollarında Büyükşehir belediyesi sorumluğunda olması kararlaştırıldı.
Gündem Haberi
Artık Büyükşehir’in Sorumluluğunda

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Mart ayı toplantısını tamamladı. Meclis Toplantı Salonunda saat 14.00’de yapılan III. birleşime Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs başkanlık etti. Toplantı öncesi 18 Mart Çanakkale Zaferinde Çanakkale grubu Komutanı olan Arapgir'li Cevat Çobanlı'yı anan Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs, "Çanakkale Zaferinin 2. Komutanı Cevat Paşadır. Bir Malatya büyüğü olarak kendisini rahmet ve saygıyla anıyoruz" dedi.

Daha sonra söz alan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Çanakkale Zaferinin büyük bir destan olduğunu belirterek, Arapgirli Cevat Çobanlı’nın bu zaferde Nusret mayın gemisiyle büyük bir destan yazdığını söyledi. Cevat Çobanlı anısına Arapgir ilçesinde bulunan Cevat Çobanlı Konağı ile Şakir Çobanlı Camisini restore ettiklerini belirten Cömertoğlu, meclisteki anmadan dolayı Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs’e teşekkür etti.

YOLLAR BÜYÜKŞEHİR SORUMLULUĞUNDA

İmar ağırlıklı maddelerin yer aldığı toplantıda, Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin yol ağının belirlenmesi için sunulan teklifte; 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dahilinde olup mevcutta açılmamış 22 m ve üzeri genişliğe sahip olan yollarında Büyükşehir belediyesi sorumluğunda olması kararlaştırıldı. Meclis Toplantısında Kuluncak ilçesine ait bazı parsellere ibadet alanı ve spor tesisi alanı fonksiyonu verilmesi de kabul edildi. Nisan ayı meclis toplantısı 11NisanÇarşambagünü, saat 14:00 da yapılması kararlaştırıldı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Artık, Büyükşehir’in, Sorumluluğunda,
Yorumlar
Haber Yazılımı