Haber Detayı
08 Kasım 2017 - Çarşamba 09:18
 
Artık Geceleri de Açık Olacak!
Geçtiğimiz günlerde Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un kütüphaneleri iyileştirme ve süresiz hizmet vermesi yönündeki talimatıyla 24 saat hizmet vermeye başlayan Beyazıt Devlet Halk Kütüphanesinin ardından, il halk kütüphanelerinin çalışma süreleri de uzatıldı.
Kültür Haberi
Artık Geceleri de Açık Olacak!

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un kütüphaneleri iyileştirme ve süresiz hizmet vermesi yönündeki talimatıyla 24 saat hizmet vermeye başlayan Beyazıt Devlet Halk Kütüphanesinin ardından, uygulamanın kapsamı genişletilerek İlimiz İl Halk Kütüphanesi de programa dahil edildi. Vatandaşların daha fazla yararlanabilmeleri için kütüphanelerin daha uzun süre açık kalmasını öngören pilot uygulama geçtiğimiz günlerde başlatıldı ve 24 kütüphanenin çalışama saatleri uzatıldı. Önümüzdeki günlerde yapılacak düzenleme ile ilimiz İl Halk Kütüphanesi de 22.00’ye kadar hizmet vermeye başlayacak.

YENİDEN DÜZENLENDİ

Toplumun bilgi, eğitim, kültür ve boş zamanlarıyla ilgili ihtiyaçlarını hiçbir ayrım gözetmeden ve ücretsiz biçimde karşılayan kütüphanelerin mesai saatleri kullanıcılarının ilgi, istek ve ihtiyaçları doğrultusunda yeniden düzenlendi. İlimizdeki hizmet veren kütüphanelerden birisinin uygulama kapsamına alınması bekleniyor. Uygulama yılsonuna kadar kademeli olarak bütün il halk kütüphaneleri ve şartları uygun olan ilçe halk kütüphanelerinde hayata geçirilecek.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Artık, Geceleri, de, Açık, Olacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı