Haber Detayı
24 Ekim 2017 - Salı 10:56
 
ASDEP Personeline Eğitim
Malatya Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünde, Aile Sosyal Destek Projesi (ASDEP) kapsamında göreve yeni başlayan 18 personele hizmet içi eğitimi semineri düzenlendi.
Eğitim Haberi
ASDEP Personeline Eğitim

Malatya Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitimde, 18 ASDEP görevlilerine kurumların çalışma ve yönetim sistemi ile ilgili bilgi verildi.Söz konusu hizmet içi eğiti ile ASDEP görevlilerine, engelli ve yaşlıların sorunları ve verilen hizmetler, sosyal ekonomik destek kapsamında verilen hizmetler, çocuk hizmetleri, evlat edinme ve koruyucu aile, 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu, kreş hizmetleri, kadına yönelik şiddet neden ve sonuçları, bağımlılık türleri ve tedavi yöntemleri, ASDEP kapsamında aile ile görüşme yöntem ve teknikleri, şehit yakınları ve gazilerimize verilen haklar, çağrı merkezleri çalışma esasları (Alo 183-144), sosyal yardım mevzuatı, dinin sosyal yardımlaşmadaki rolü, jandarma güvenlik bölgesi ve halkla ilişkiler, emniyet çocuk şubesi çalışmaları, adalet sistemi ve hukuki yardım, koruyucu ve önleyici tedbirler, suç olgusu neden ve sonuçları sosyal belediyecilik ve örnek sosyal hizmet uygulamaları, stres ve başa çıkma yöntemleri anlatılacak.

Hizmet içi eğitim programında konuşan Malatya Aile ve Sosyal Politikalarİl müdürü Rasim Bulut, “Kurumumuz, devletin şefkat elidir. Sizlerle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşacak ve onların zor zamanlarında her zaman yanında olacağız. Yeni görevinizin sizlere ve ailenize hayırlı olmasını diliyor. Bu eğitimlerin faydalı olması temennisiyle tüm çalışma arkadaşlarıma ailemize hoş geldiniz diyorum”  diye konuştu. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: ASDEP, Personeline, Eğitim,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ASDEP Personeline Eğitim
Yorumlar
Haber Yazılımı