Haber Detayı
13 Ağustos 2018 - Pazartesi 09:42
 
“Asla İzin Vermeyeceğiz”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Yabancı güçlerin amaçları ve yapmak istedikleri Türkiye’yi bölmektir. Bizler Türkiye’nin yıkılmasına izin vermeyeceğiz. Canımız pahasına olsa bu ülkeyi sonuna kadar savunacağız” dedi.
Video Haber Haberi
“Asla İzin Vermeyeceğiz”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve AK Parti Başkan vekili Mahmut Öner Üzer ile birlikte gazetemiz Malatya Söz’ü ziyaret etti. Malatya Söz Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi M.Duran Özkan tarafından karşılanan Çalık, önemli açıklamalarda bulundu.

ÖZKAN: “ZİYARETTEN MEMNUN OLDUK”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Özkan, “Bizler AK Parti Malatya Milletvekilimizi de, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımızda yakından tanıyor ve çalışmalarını takip ediyoruz. Kendilerini çalıştıkları alanda başarılı görüyoruz. Öznur hanım Malatya’da 5 dönemdir milletvekilliliği yapıyor. Malatya’da kimse bu kadar uzun süredir milletvekili yapmamıştır. Umarın rabbim kendisine bu görevi daha uzun süre layık görür. Bizde kendisini ve başarılı çalışmalarını gururla seyir ederiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat’ta bizleri ziyaret etti. Başkanımızın Yeşilyurt için çalışmalarını biliyoruz. Bugünde büyükşehir’de başarılı çalışmalar yürütüyor. Bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

POLAT: “ORTAK SEVDAMIZ MALATYA”

‘Malatya’nın ortak sevda olduğunu’ dile getiren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat;  “Malatya Söz yönetimi hakikaten iyi bir birliktelik oluşturmuşlar. Ben bu birlikteliği kutluyorum ve her zaman bu birlikteliğin devam etmesini diliyorum. İnsanların haber alma özgürlüğünü ortaya koyuyorsunuz. Vatandaşlara haberleri ulaştırıyorsunuz. Sahada da biz daima birlikteyiz sizlerle. Birlikte yürüyeceğiz mantığı çerçevesinde de düşüncelerinizi ve projelerinizi ortaya koyuyorsunuz. Malatya 800 bin Malatyalının evidir. Burası bizim ortak değerimiz ve ortak paydamızdır. Öncelikle 2023 hedeflerine, şehrimizi hep birlikte ulaştırmamız gerekiyor. Başta iki merkez ilçemiz olmak üzere 11 ilçemizde ve sahanın her noktasındayız. Çalışmalarımızı adım adım ortaya koyuyoruz. Malatya’nın her tarafında bizim imzamızı görürsünüz. Malatya’yı birlikte büyüteceğiz ve memleket emektir”

“MİLLİ DURUŞ SERGİLİYORSUNUZ”

Malatya Söz Gazetesinin farklı görüşlerle bütünleştiğini kaydeden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık; “Gazete yönetiminde bir tanesi sosyal demokrat, bir tanesi Milliyetçi, bir tanesi muhafazakâr kimliği ile öne çıkmış bir yönetim. Ama hepisiniz ortak özelliği yerli ve milli duruşları. Ben sebeple, Malatya Söz Gazetesinin milletin sesini sağlıklı bir şekilde yazılı basına yansıttıkları için bütün ekibe teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

“DÜNYA’DA BAŞKA ÖRNEĞİ YOK”

AK Partinin dünyada başka bir örneği olmadığını vurgulayan Çalık; “Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Türkiye 2002 yılından önceki hali olmuş, başına vur ekmeğini al tarzı bir ülke olmuş olsaydı biz şimdi bugünleri yaşıyor olmayacaktık. Binlerce kez şükürler olsun o günün fotoğrafından güçlenen bir Türkiye çıktı. AK Parti olarak 14 Ağustos 2001’de kurulduk ve 17. Yaşımıza giriyoruz. 17 yaşında, 16 yıldır tek başına iktidar olan dünyada başka parti yok. Bu kadar genç bir parti olacaksın ve bu kadar uzun süre iktidarda olacaksın, bununla birlikte büyüterek ve büyüyerek devam edeceksin. Bunu kaldıramayanların olduğunu biliyor ve görüyoruz” dedi.  

“TÜRKİYE’Yİ YIKMAK İSTEYENLERE İZİN VERMEYECEĞİZ”

Döviz ve ekonomiyi de gündemine alan Çalık;“Dolar’da ve ekonomik savaşla ilgili yaşadığımız süreci, beş yaşındaki çocuğa sorduğumuzda, neden bu oluyor? Deseniz o çocuk bile bunun farkında. Suriye’de yaşanan hadiselere dönüp bir bakın. ‘Afrin’e girmeyin, girerseniz çıkamazsınız’ dediler. Afrin’e girdik ve aslanlar gibide geri çıktık. Yurt içi ve yurt dışı yapılan bütün çalışmalarda Milli ve yerli duruşumuzu sergiledik. Yapmak istedikleri Türkiye’yi bölmek, bizler buna asla ve asla izin vermeyeceğiz. Asla Türkiye’nin yıkılmasına izin vermeyeceğiz. Canımız pahasına olsa bu ülkeyi sonuna kadar savunacağız. Bilsinler ki, darbelerle, topla, tankla, mermilerle yıkamadıkları Türkiye’yi ekonomik darbelerle asla yıkamayacaklar. Bütün milletin göğsü bu ekonomik savaşa siper vaziyette. Biz Osmanlı ecdadıyız. Bu azizi millete bu bilinç olduğu sürece, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacak” ifadelerinde bulundu.

“TRUMP’LARDA GELİR GEÇER”

Çalık konuşmanın sonunda ise; “Ne Amerikalar, İngiltereler, Almanyalar geldi geçti. Bakın biz 16 yıldır iktidarız ve Recep Tayyip Erdoğan Bu ülkenin Başkanı, Cumhurbaşkanı ve Başkomutanı. Amerika’dan kimler geldi kimler geçti. Clinton’lar, Obama’lar geldi geçti. Yakında nasip olursa Trump’lar da gelip geçer. Ama Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin başında dimdik durmaya devam eder. Kimse Amerikancılık oynamasın, kimse Türkiye’nin sinirleri ve sınırları ile oynamasın. Milletimiz onlara da gereken haddi bildirir” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Asla, İzin, Vermeyeceğiz”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Asla İzin Vermeyeceğiz”
Yorumlar
Haber Yazılımı