Atatürk Anıtına Çelenkler Sunuldu
Haber
28 Ekim 2020 - Çarşamba 14:18
 
Atatürk Anıtına Çelenkler Sunuldu
Cumhuriyetin Kuruluşunun 97. Yıl dönümü vesilesiyle Malatya'da Atatürk anıtına çelenk sunumu gerçekleştirildi.
Video Haber Haberi
Atatürk Anıtına Çelenkler Sunuldu

Cumhuriyetin Kuruluşunun 97. Yıl dönümü nedeniyle Kanlboyu'nda bulunan Atatürk anıtı önünde çelenk sunumu gerçekleştirildi.

 Atatürk anıtı önüne Malatya Valiliği, Garnizon komutanlığı ve Malatya Büyükşehir belediyesi tarafından çelenk sunumu yapıldı. İstiklal marşı ve saygı duruşunun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı okundu.

Sonrasında şeref defterini imzalayan Malatya Valisi Aydın Baruş; "Aziz Atatürk, Yüce Türk Milleti’nin küllerinden doğuşunun ve tarih sahnesine yeniden damga vuruşunun ifadesi olan İstiklal mücadelesinin zafer tacı olan Cumhuriyetimizin ilanının 97. Yıldönümünde, manevi huzurlarınızda bir araya gelmiş olmanın engin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Zamanın yenilmez güçleri olarak addedilen sömürgeci güçlere karşı müstesna liderliğiniz etrafında kenetlenerek tarihin şahitlik ettiği en büyük kahramanlık destanlarından birini yazan milletimiz, Türk’ün bileğinin bükülemeyeceğini bir kez daha bütün cihana ilan etmiş ve kazandığı emsalsiz zaferi Türkiye Cumhuriyeti ile taçlandırmıştır.

Cumhuriyetimizin ilanından itibaren bağımsızlık ve kalkınma yolunda yek vücut olan aziz milletimiz savaş meydanlarında kazandığı zaferleri sosyal ve iktisadi alanlara taşımak için önderliğinizde büyük bir mücadeleye girişmiştir. Uzun harp yıllarının mecalsiz bıraktığı Anadolu halkı Cumhuriyetimizin ilk yıllarından itibaren ortaya koyduğu güçlü irade ve çalışma azmi ile dünyanın sömürge altında yaşayan milletlerine rehber olmuştur. Dünya milletleri arasındaki uygarlık yarışında, ülkemizi her alanda müreffeh kılma yolunda Zat-ı Alinizin başlattığı kalkınma ve ilerleme hamlesi Cumhuriyetimizin yeni nesilleri tarafından vazgeçilmez hedef olarak benimsenmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin her geçen yıl güçlenerek 97. Kuruluş yıldönümünde siyasi, iktisadi ve sosyal alanlarda dünyanın sayılı güçlerinden biri haline gelmesinin gururunu bugün hep birlikte yaşıyoruz.

Müsterih Olunuz, Malatya olarak, birliğimizin ve kardeşliğimizin teminatı olan Cumhuriyetimizi canımızla, kanımızla muhafaza ve müdafaa etmenin vazgeçilmez sorumluluğumuz olduğunun bilincinde ve şuurundayız. Bizlere miras bıraktığınız ilkeleriniz rehberliğinde devletimizin ve milletimizin bekası için, ülkemizi her geçen gün daha ileriye taşımak için yılmadan, yorulmadan çalışarak yolumuza devam etmeye söz veriyoruz.  Milletimizin fıtratında mevcut olan Milli Mücadele Ruhu çıktığımız bu yolda bizleri engellemeye çalışan dâhili ve hârici düşmanlara karşı en büyük şiarımız olacaktır.

Cumhuriyetimizin kurulduğu bu kutlu günün yıldönümünde, başta Zat-ı Aliniz olmak üzere aziz vatan toprakları ve bağımsızlığımız uğrunda ruhunu sonsuz rahmete teslim eden Aziz Şehitlerimizi, ebediyete göç eden Kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.  Ruhlarınız şad olsun." İfadelerine yer verdi.

 

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Atatürk, Anıtına, Çelenkler, Sunuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı