Haber Detayı
08 Kasım 2017 - Çarşamba 09:25
 
Avşar Mazbatasını Aldı
MHP Malatya 12. Olağan İl Kongresinde Başkanlığa seçilen Bülent Avşar, Malatya adliyesine giderek, Battalgazi İl Seçim Kurulu Başkanı Gürsel Dursun’dan mazbatasını aldı.
Siyaset Haberi
Avşar  Mazbatasını Aldı

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP)Malatya İl Başkanı Bülent Avşar, mazbatasını aldı. Avşar, mazbatasını aldıktan sonra da yaptığı açıklamada yapılan kongrenin kazananının sadece ve ülkücü ve milliyetçi hareket olduğunu söyledi.

“BİZİM AÇIMIZDAN ZAFERLE SONUÇLANMIŞTIR”

Parti binasında basına demeç veren Avşar, “Öncelikle, beni bu mukaddes göreve layık gören Hareketimizin Lideri Dr. Devlet Bahçeli’ye ve Genel Başkan Yardımcımız Şefkat Çetin bey’e teşekkürlerimi ve saygılarımı arz ediyorum. Kongremizin gerçekleşmesinde emeği bulunan bütün herkese de ayrıca teşekkür ederim ve bizlerle olan tüm hemşerilerime şükranlarımı sunarım. Malumunuz üzere kongremiz tam bir demokrasi şölenine sahne olmuş ülkücülüğün gereği olan birlik ve bütünlük resmi ortaya çıkmıştır. Yol arkadaşlığı ve dava adamlığının gereğini delegemiz yapmış ve kongremiz bizim açımızdan zaferle sonuçlanmıştır. Ancak şunu da unutmamak gerekir Bu kongrenin kazananı sadece ve sadece ülkücü ve milliyetçi harekettir” dedi.

“TÜM ENERJİMİZİ VE GÜCÜMÜZÜ KULLANACAĞIZ”

Kongre sonucunda ezici bir çoğunluğun güveni ve oyu ile seçildiğini hatırlatan Avşar, şunları söyledi: “İl Kongremizde, şehrin en doğusundan en batısına kadar bizleri yalnız bırakmayan tüm Türk Milliyetçilerinden Allah razı olsun. Binlerce Ülkücünün katılımı ile gerçekleştirdiğimiz kongrede, kararlılığı ve dik duruşu ile bizlere güven veren ve bu çatı altında bilge liderin emrinde birleşen MHP’li bütün dava arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Kıymetli misafirler kongre sonucunda ezici bir çoğunluğun güveni ve oyu ile seçildiğim bu kutlu davanın il başkanlık payesinin resmiyete dökülmüş hali olan mazbatamızı da bu gün almış bulunmaktayım. Şunu açık ve net bir şekilde ifade etmeliyim ki, yıkılanlardan, satanlardan ve yılanlardan asla olmayacağız. Başarmak için Kutlu Bilge Kağan’ın dediği gibi gece uyumayacağız gündüz oturmayacağız Türk Milliyetçiliğini ulaşması gereken en son noktaya ulaştırmak için tüm enerjimizi ve gücümüzü kullanacağız.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Avşar, , Mazbatasını, Aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı