Badem Yetiştiriciliği için fidanlar dikildi
Haber
20 Kasım 2020 - Cuma 15:25
 
Badem Yetiştiriciliği için fidanlar dikildi
Arapgir İlçesinde Kaymakamlığa ait 9 dekar badem bahçesi tesis edilerek, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi kişilere ekonomik katkı sağlamak amacıyla Badem fidanları dikildi.
Gündem Haberi
Badem Yetiştiriciliği için fidanlar dikildi

Fidan dikim etkinliğine İl Müdürü Tahir Macit, Arapgir Kaymakamı Mustafa Dilekli, Arapgir Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Erdem, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdür V. Demet Köksal, Arapgir İlçe Tarım ve Orman Müdür V. Rauf Ay, Arapgir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Recep Ayhan, Arapgir Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Şafak, teknik personeller ve üreticiler katıldı.

Tarim İl Müdürü Tahir Macit yaptığı açıklamada; “Gelir getirici proje ile tesis edilen bahçenin yıllık bakım işleri İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda kayıtlı, düzenli olarak yardım alan ihtiyaç sahibi (3294 Sayılı Yasa Kapsamında) tarımsal konularda yetenekli ve projeye gönüllü üreticiler tarafından yürütülecek ve üretim sonucu sağladıkları tüm gelirler kendilerine kalacaktır. Gerçekleştirilen proje de yer alan kişiler ekonomide aktif, üretken duruma geçerek sürdürülebilir gelire ulaşmaları hedeflenmektedir. Proje ile mesleki becerilerin geliştirilmesi ve istihdam edilebilirliğin arttırılması, kırsal alanda üreticilere yönelik sürdürülebilir iş olanaklarının oluşturulması amaçlanmıştır. Bölgede kapama bahçe özelliğinde olmayan, dağınık halde yaygın badem yetiştiriciliği kültürü mevcut olup, kapama bahçe olarak kurulacak tesis Arapgir ilçesinde örnek proje olacaktır. Proje kapsamında dikilen badem fidanları kurumumuz tarafından karşılanmıştır.”dedi.

Daha sonra protokol tarafından fidan dikim işlemleri gerçekleştirildi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Badem, Yetiştiriciliği, için, fidanlar, dikildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı