Haber Detayı
12 Ekim 2018 - Cuma 18:28
 
Bakan Pakdemirli Malatya’da
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bazı programlar nedeniyle Malatya’ya geldi. Bakanın Malatya’daki ilk durağı ise Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir fabrika oldu. Buradaki ziyaretinde tüketicilere tavsiyelerde bulunan Bakan Pakdemir, “Özellikle vatandaşlarımıza benim buradan vereceğim tavsiye ambalajlı gıdalar tüketsinler” dedi.
Gündem Haberi
Bakan Pakdemirli Malatya’da

Bir dizi ziyaretler için kentimize gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Malatya’ya geldi. Malatya Valiliği ve AK Parti Malatya İlçe Başkanlığı ziyareti uçağındaki rötar nedeniyle iptal olan Bakan Pakdemirli, 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren süt ve süt ürünleriyle pekmez üretimi yapan bir fabrikayı gezdi. Girişte Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından getirilen kuzu, oğlak ve sürü köpeğini seven Bakan Pakdemirli, daha sonra fabrikanın üretim sahasını gezdi.

Forkliftle ürün de taşıyan Bakan Pakdemirli, burada laboratuar incelemesi sırasında gazetecilerin sorusunu da yanıtladı. Gıda ürünlerinde arz güvenliğinin önemine değinen Pakdemirli, bu kapsamda üretim sahasında laboratuar alanında çalışanlara büyük görevler düştüğünü söyledi. Gıdada güvenin kendileri için birinci öncelik olduğunu da vurgulayan Pakdemirli, Bakanlık olarak işletmeler, restoranlar ve perakende satış noktalarında gerçekleştirdikleri denetimlerin sürdüğünü ifade etti.

 “AMBALAJLI GIDALAR TÜKETSİNLER”

Açıklamasını devamında Vatandaşa tavsiyelerde bulunan Bakan Pakdemirli; “Özellikle ambalajlı gıdaya ben çok önem veriyorum. Bir ürün ambalaja giriyorsa bunun geri planında bir laboratuar, denetim, ciddi ve deneyimli bir iş gücü var demek. Merdiven altında yapılan ürünler, bazen ne yazık ki bazen doğallık adı altına satılıyor ama bunları karşılayamıyor. Çoğunlukla da böyle olduğunu görüyoruz. O anlamda özellikle vatandaşlarımıza benim buradan vereceğim tavsiye ambalajlı gıdalar tüketsinler" diye konuştu.

Bakan Pakdemirli’ye bu ziyaretinde AK Parti MKYK üyesi ve Malatya milletvekili Öznur Çalık, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve partililer eşlik etti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Bakan, Pakdemirli, Malatya’da,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bakan Pakdemirli Malatya’da
Yorumlar
Haber Yazılımı