Haber Detayı
27 Ocak 2018 - Cumartesi 15:52
 
Balık Fiyatında Bu Yıl Düşüş Yok
Kış aylarının vazgeçilmezi olan balıkta fiyatlar durulmuyor. Yağışların az olması nedeniyle tezgahlarda satışa sunulan balıkların hem fiyatı cep yakıyor, hem de satışları etkiliyor.
Video Haber Haberi
Balık Fiyatında Bu Yıl Düşüş Yok

 Kış aylarının başında yüksek olan balık fiyatları, Kış ayının ortalarında yine yüksek fiyatlarda seyrediyor. Balıkçı pazarında, balıkçılık yapan esnaf bunun sebebini, kıyı kesimlerde yağışların yetersiz olmasına bağlıyor.

Balık pazarında balıkçılık yapan Ferhat Buluş,Yağışlar az. Bu yıl bu şekilde devam eder diyerek şu açıklamalarda bulundu; “ Balık fiyatlarımız şuanda biraz yüksek. Balıklar az geliyor, az çıkıyor, az çıkmasından dolayı fiyatlar yüksek. Havaların sıcak gitmesi, yağışın az olmasından dolayı bu yıl hep az çıktı. Şuanda Hamsinin kilosu 17 TL, istavrit 17 ile 20 TL arasında gidiyor. Şuanda en uygun olarak, Uskumru ve Alabalık en çok satılan balıklar. Uskumru kilosu 13 TL, Alabalık ise 15 TL. Fiyatların yüksek olmasından dolayı bu yıl satışlar fazla yok. Bu sezon böyle geçti, İnşallah ileriki sezonlar böyle geçmez. Müşteriler ilerimiz daha bol ve daha ucuz balık alırlar”

Yakup Üstün isimli balıkçı esnafı ise, “Kış ayını hemen, hemen yarıladık, ama buna rağmen balıktaki fiyat yüksekliği düşmedi. Kıyı bölgelerinde bu yıl yağışın az olmasından dolayı balık yok. Bu nedenle bu hem tezgahta yer alan balığa fiyat olarak, hem de bize satış olarak yansıdı. Satışlarımız az, fiyatlar yüksek. Ben bu yılın böyle gideceğini tahmin ediyorum, İnşallah seneye böyle olmaz. Müşterimiz de sevinir bizde seviniriz. Şuan tezgahta bulunan balıklardan en çok Uskumru ile Alabalık tercih ediyor, diğer balıkların fiyatları bu balıklara oranla biraz yüksek” şeklinde konuştu. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Balık, Fiyatında, Bu, Yıl, Düşüş, Yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı