Haber Detayı
19 Nisan 2019 - Cuma 11:37
 
Barajlar suya doydu, taşkına dikkat
DSİ 9.Bölge Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada, mevsim normallerinin üzerinde gerçekleşen yağışlar nedeniyle, ihtiyaç olan suyun yeterli derecede olduğu belirtildi.
Yaşam Haberi
Barajlar suya doydu, taşkına dikkat

Bu durumun yalnız Malatya’da olmayıp, ülkenin her coğrafyasında gerçekleştiği belirtilirken, aşırı yağışların zaman zaman taşkınlara neden olduğuna dikkat çekilip vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

 DSİ açıklamasına şöyle devam edildi; “Ülke genelinde olduğu gibi Bölge Müdürlüğümüzün bulunduğu havzada 2019 yılının mevsim normalinin üzerinde yağış alması ve halen devam etmesi nedeniyle sağanak yağışlar kar örtüsünün yağmurlarla beraber erimeye geçmesi depolamalı tesislerimizin (baraj, gölet) maksimum su koduna kadar dolması ve fazla suların mansaba aktarılması sırasında nehir, dere yataklarının taşarak çevredeki arazilere yerleşim yerlerine, alt yapı tesislerine ve tüm canlılara zarar vermektedir. Bu nedenle etki bölgesindeki doğal yaşamı olumsuz etkileyip ve normal hayatı da kesintiye uğratacağından dolayı özellikle bölgedeki vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği yönünde dikkatli ve tedbirli olmaları taşkın anının derhal kurumumuza bildirmelerini kamuoyuna saygıyla  duyururuz.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Barajlar, suya, doydu,, taşkına, dikkat,
Yorumlar
Haber Yazılımı