Haber Detayı
10 Kasım 2017 - Cuma 11:21
 
“Başarı Sabretmekten Geçer”
7.Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında Malatya’da bulunan Spor Programı Yapımcısı Erem Şener, “Sabrettiğiniz zaman mutlaka başarıya ulaşıyorsunuz. Malatyalılar takımlarına sahip çıksın” dedi.
Spor Haberi
“Başarı Sabretmekten Geçer”

7.Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında Malatya’da bulunan Spor Programı Yapımcısı Erem Şener, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret etti. Ağırlıklı olarak futbolun konuşulduğu ziyarette, Evkur Yeni Malatyaspor’un ligdeki durumu da masaya yatırıldı. Şener, “Sabrettiğiniz zaman mutlaka başarıya ulaşıyorsunuz. Malatyalılar takımlarına sahip çıksın” dedi.

“DEĞERLERE İHTİYACIMIZ VAR”

Malatyalılar olarak Ertem Şener ile gurur duyduğunu belirten Ahmet Çakır, “Festivalimiz çok ilgi görüyor ve büyük bir katılım var. Gerçekten sektörde de ilgiyle takip edilen ve her geçen günde kendini büyüten, geliştiren bir film festivalimiz var. Çok değerli sanatçılarımız ve konuklarımız festivalimize katılıyor. Ertem beyi de davet ettik, sağ olsun bizi kırmadılar. Hem festivalimize katılıyorlar hem de bizi ziyaret ettiler. O alanda başa oynaması, gerçekten yapmış olduğu programlarla Türkiye’de spor camiasının gündemini belirliyor olması, futbola sağlamış olduğu katkı takdire şayan. Ertem Şener gibi değerlere gerçekten ihtiyacımız var. Malatya’mız değil, Türkiye’miz açısından çok önemli bir şahsiyet. Futbolda canlanıyoruz. Ertem ben gibi bir insanın olması Malatyaspor’a da değer katıyor. Bizimde amacımız Malatyaspor’u daha iyi noktalara getirebilmek. Takım, Malatya’nın herkesin takımı. Bizlerde her zaman takımımızın yanında durmaya gayret ediyoruz” dedi.

“YENİDEN DOĞMUŞ GİBİYİM”

Uluslararası Film Festivali için Malatya’da bulunan Ertem Şener, “Yeniden doğmuş gibiyim, Allah’ıma çok şükürler olsun. Memleketimiz geldik, sayın başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Uçakta gelirken sanatçı arkadaşlar, sinema ve dizi oyuncuları, ‘sende mi geliyorsun?’ diye sorunca, ‘davetlimizsiniz’ dedim çünkü biz ev sahibiyiz. İstanbul’da çok güzel şeyler duydum. Malatya Uluslararası Film Festivali, Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’da böyle bir festivalin olması ve uluslararası anlamda yapılması çok büyük bir olay ve takdire şayandır. Malatyaspor’un şampiyonluğu kadar değerli, bu anlamda başkanımıza teşekkür ediyorum. Birçok insan fikri, zikri, düşüncesi, siyasi fikri ne olursa olsun İstanbul’da inanılmaz olumlu tepkilerle karşılaştık” diye konuştu.

“HERKES TAKIMA SAHİP ÇIKMALI”

Evkur Yeni Malatyaspor’un Süper Lige çıkmasında Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın büyük katkılarının olduğunu belirten Şener, “Kendisi bu konuda çok mütevazi davranıyor ama başkanımızın Malatyaspor’a verdiği emekleri spor basını iyi biliyor. Şampiyonlukta ne kadar etkili olduğu, her anlamda destek olduğunu hepimiz biliyoruz. Geçen sene Malatyaspor şampiyon olmadan şampiyon ilan ettik, başkanımız takım otobüsündeydi ve gazeteciler ‘bir başkan ve daha fazlası’ şeklinde manşetler attılar. Bu çok önemli, kıymet bilinmelidir. Malatyaspor’un beş hafta üst üste puan kayıpları olabilir, futbolda bunlar var. Top yuvarlaktır. Önemli olan Malatyaspor’un 4-5 yıl öncesini düşünüp, önemli olan nereden nerelere geldiğidir. Bu meşakkatli yolculuğun sonrasında bir maçta her şey kaybolmamalı, sabredilmeli’ dedim. Malatya seyircisi ve halkı takıma sahip çıkmalı, Malatya halkı bu başarıların bir iki maçta heba edilmemesini sağlamalıdır. Üç maçta mağlup olursunuz ama dördünü maçta Allah’ın izniyle kazanırsınız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Mehmet Yeler
Etiketler: “Başarı, Sabretmekten, Geçer”,
Yorumlar
Haber Yazılımı