Haber Detayı
05 Mart 2018 - Pazartesi 14:07
 
“Başkan Akrabalarına Çalışmış”
CHP Büyükşehir ve Akçadağ Belediye Meclis Üyesi Erdal Üstün, Akçadağ Belediye’sinde kadroya alınan 26 taşeron işçiden 4’ünün soy isminin Kazgan olduğunu ileri sürerek, “Belediye başkanı Akçadağ’a değil, akrabalarına çalışmış. Akçadağlılara çağrımdır; siz de soy isminizi ‘Kazgan’ yapın” dedi.
Gündem Haberi
“Başkan Akrabalarına Çalışmış”

Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir ve Akçadağ Belediye Meclis Üyesi Erdal Üstün, Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan’a yüklendi. Üstün, Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan’ın kendi akrabalarını belediyeye doldurduğunu, bunun kadroya geçiş listelerinden ispatlandığını belirterek, başkan Kazgan’ı sert sözlerle eleştirdi. Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Üstün, Kadroya geçen 26 işçiden 4’ünün soy ismi ‘Kazgan’dır” dedi.

“BAŞKAN AÇIKÇA AYRIM YAPIYOR”

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan CHP'li Üstün, hükümetin taşeron kararının ardından Akçadağ Belediyesi'nde 26 şirket çalışanın kadroya alındığını, kadroya alınan 26 kişiden 4’ünün Kazgan’la aynı soy ismi taşıdığını ve bir o kadar da yakın akrabasının kadroya alındığını iddia ederek, şunları söyledi: “Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan  adaletli bir yönetim sergilemiyor. Açık bir şekilde ayrımcılık yapıyor. Bu ayrımcılık sadece hizmetlerde değil, işe alımlarda da görülüyor. Başkanın ayrımcılık yaptığını belirten açıklamalarımız daha öncede olmuştu. Bu konuda sayın başkanı bir çok defa uyarmamıza rağmen başkan bu çağ dışı tutumundan bir türlü vazgeçmeyerek son yaptığı uygulamalarla bu ayrımcılığı biraz daha derinleştirdiğini gördük” dedi.

“SOY ADLARINI KAZGAN YAPSINLAR”

Konuyu birkaç gün önce öğrendiklerinin altını çizen Üstün, “Şimdi bu noktada sayın başkana soruyorum. Sizin adalet anlayışınız bu mu?  Akçadağ Belediyesi’nde çalışmak için soy ismin Kazgan mı olması gerekiyor? Akçadağ’da sizlere oy veren binlerce AK Parti’li işsiz gencimiz varken, bal tutan parmağını yalar misali, kendi akrabalarınıza belediyede kadro vermek ne kadar etiktir? Bu kayırmacılığı, haksızlığı, hukuksuzluğu Ali Kazgan’a oy veren AK Parti seçmeninin takdirine sunuyorum. Ya kendi çocukları iş aramaya devam etsin veya kendileri de soy isimlerini ‘Kazgan’ diye değiştirip belediyede işe yerleştirsinler” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Başkan, Akrabalarına, Çalışmış”,
Yorumlar
Haber Yazılımı