Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 16:56
 
Başkan Çınar’a Kredi Yetkisi
Yeşilyurt Belediye Meclisi, Kasım Ayı Olağan Toplantısının 1.Oturumu tamamlandı. Toplantıda yol yapım ve yenileme hizmetlerinde değerlendirilecek olan 300 ton bitüm alımı işi nedeniyle İller Bankasından kredi kullanmak için Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a yetki verilirken, Yeşilyurt Belediye Meclisinin AK Parti’li Üyesi Mehmet Güner’in istifa dilekçesi de kabul edildi.
Gündem Haberi
Başkan Çınar’a Kredi Yetkisi

Yeşilyurt Belediyesi Hizmet Binası toplantı salonunda Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar Başkanlığında gerçekleşen toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Açılış ve yoklamanın ardından öncelikle 19 Ekim 2018 tarihli Ekim Ayı Olağan Toplantısı 2.Oturumunun karar özetinin oy birliğiyle kabul edilmesinden sonra gündemdeki maddeler tek tek görüşüldü.

KREDİ KULLANMA YETKİSİ VERİLDİ

Yeşilyurt’un muhtelif bölgelerinde devam eden yol yapım ve yenileme hizmetlerinde değerlendirilecek olan 300 ton bitüm alımı işi nedeniyle İller Bankasından kredi kullanmak için Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a yetki verilmesiyle ilgili gündem maddesi onaylandı.

HIROĞLU MAHALLESİNDE HİZMETE GİRECEK

Yeşilyurt Belediyesi ile DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında imzalanan Tarihi Kent Bölgelerini Canlandırma Programı kapsamında, Hıroğlu mahallesinde restorasyonu ve uygulama projesi devam etmekte olup mülkiyeti Yeşilyurt Belediyesi ait 92 ada 2 parselde bulunan 3 katlı yapının DAP Semt Kütüphanesi olarak düzenlenmesine karar verildi.

MECLİS ÜYESİ GÜNER İSTİFA ETTİ

Yeşilyurt Belediye Meclisinin AK Parti’li Üyesi Mehmet Güner, Meclis Üyeliğinden istifa ettiğine yönelik dilekçesini Yeşilyurt Belediye Meclisine gönderdi. Mehmet Güner’in istifasından sonra boşalan AK Parti Meclis Üyeliğine İlçe Seçim Kurulu tarafından İbrahim Haskul’un atandığı bilgisi Meclis Üyeleriyle paylaşıldı.

İKİNCİ OTURUM DOKUZ KASIM’DA

Altı maddenin bir sonraki toplantıda görüşülmek üzere ertelenmesine, bir maddenin gündemden çıkartılmasına ve yedi maddenin ise İmar Komisyonuna havale edilmesine karar verdikten sonra 1.Oturumu tamamlayan Yeşilyurt Belediye Meclisi, Kasım Ayı Olağan Toplantısı 2.Oturumunu 09 Kasım 2018 Cuma günü saat 10:30’da gerçekleştirecek.

“7/24 ÇALIŞIYORUZ”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Yeşilyurt’umuz dört yıllık dönemde kabuğunu kırdı ve hayata geçen nitelik seviyesi güçlü, kalıcı eserlerimizle geleceğe artık daha umutla ve güvenle bakıyor. Fiziki yatırımlarımızın yanı sıra sosyal ve kültürel projelerimiz birçok yerel yönetim tarafından örnek alınırken, projelerimizin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere kurum ve kuruluşlar tarafından ödüllendirilmesi ilçemizin geliştiğinin ve büyüdüğünün açık bir göstergesidir. Yeni yatırımları ilçe sakinlerimizin hizmetine sunmak için 7/24 esasıyla çalışıyoruz. Her alanda gelişim, ilerleme ve kalkınma düsturuyla hareket etme prensibini çalışmalarımızın temeline yerleştirip ilçemizin her alanda gelişimini sağlayacak yatırımlarımız ve sosyal projelerimize yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Bize verilen görevi layıkıyla yapmak, kentimize ve ilçemize en güzel hizmetleri sunmak adına durmadan çalışacağız, koşturacağız. Bizim için bir tebessüm, bir hâyır duası yeter” diye konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Başkan, Çınar’a, Kredi, Yetkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı