Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 10:52
 
Başkan Güder, Zabıta haftasını kutladı
Zabıta Teşkilatı'nın 193. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi Belediyesi Zabıt personeli ile bir araya geldi.
Video Haber Haberi
Başkan Güder, Zabıta haftasını kutladı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Zabıta teşkilatının 193. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Belediye binasında düzenlenen kutlama programında zabıta personeliyle bir araya geldi.

“ZABITALARIMIZ ÖNEMLİ GÖREV İFA EDİYOR"

Zabıta görevinin önemine vurgu yapan Osman Güder;  "1956 yılında Türkiye'mizde kurulmuş olan zabıta teşkilatı bugüne kadar görevlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirmek için çaba ve gayret sarf ediyorlar. Osmanlı döneminde kurulmuş olan bu teşkilatın görevini daha öncelerde ise polislerimiz ifa ederken, 1956’dan sonra zabıta teşkilatımız bu görevi üstlenmiş oldu. Zabıta teşkilatları, belediyelerin halkla teması olan yüzlerini oluşturuyorlar. Zabıta teşkilatlarımız halkla temaslarını ne kadar güzel sağlarlarsa, davranış biçimlerini nasıl olgun bir şekilde ortaya koyarlarsa belediyeler ile vatandaş arasındaki bağlantı o şekilde konmuş olur. Biz belediye olarak tüm birimlerimizle halkımızın yaşantısını, yaşamını, icraat ve işlevlerini kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Zabıta teşkilatımızda özellikle şehir içindeki yaşamı kolaylaştırmak ve yaşamı sürdürülebilir bir hale getirmek için çaba ve gayret sarf ediyorlar. Süreç içerisinde belki esnaflarımızla, vatandaşlarımızla karşı karşıya gelebiliyorlar. Belediyelerin amaçları millete hizmet etmektir. Bunun bilincinde olarak oluşabilecek tepkileri de kendimiz yumuşatarak,  vatandaşa en güzel şekilde göstermemiz gerekiyor" dedi.

“ TEŞKİLATLAR BÜYÜKŞEHİRLERE YADA İLÇELERE DEVREDİLMELİ”

Büyükşehir’de ve ilçelerdeki zabıta teşkilatlarında sınırların belirlenme noktasında sıkıntılar yaşandığını ifade eden Güder; "Yerel yönetimden sorumlu genel başkan yardımcımıza şu problemleri ilettik.  Özellikle zabıta teşkilatları olsun, mezarlıklarla alakalı teşkilatlar olsun, bunların sınırlarının belirlenmesi amacıyla sorun ve sıkıntılar yaşıyoruz. Hem Büyükşehir’de zabıta teşkilatı var, hem ilçede teşkilatlar var, tabi burada alanların, sınırların belirlemesinde sorun ve sıkıntıların yaşandığını Daha önce yerel yönetimden sorumlu genel başkan yardımcımıza iletmiştik. İnşallah bundan sonraki süreçte de ümit ediyoruz ki, zabıta teşkilatlarının Büyükşehirlere devredilmesi veya ilçelere devredilmesi ile daha güzel hizmetlerin olacağını düşünüyoruz. Genel başkan yardımcımızda bu talebimizi dikkate alacaklarını ifade ettiler. İnşallah isteklerimiz bu yönlü sonuçlanır ise bu hizmet daha sağlıklı ve daha seri bir şekilde vatandaşa ulaşmış olacaktır. Battalgazi Belediyesi Başkan Yardımcımızın ve Müdürlerimizin şahsında tüm zabıta ekibimizin zabıta haftasını kutluyorum" şeklinde konuştu.

 VİDEO GÖRÜNTÜSÜNÜ BİRAZDAN İZLEYE BİLİRSİNİZ 

 

 

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Başkan, Güder,, Zabıta, haftasını, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı