Haber Detayı
12 Ocak 2018 - Cuma 09:31
 
Başkan Polat’dan MGTC’ye Ziyaret
10 Ocak Çalışan gazeteciler günü nedeni Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC)’yi ziyaret etti.
Video Haber Haberi
Başkan Polat’dan MGTC’ye Ziyaret

10 Ocak Çalışan gazeteciler günü nedeni Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC)’yi ziyaret etti. MGTC Başkanı Kemal Deniz ile yönetimi tarafından karşılanan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, MGTC Başkanı Kemal Deniz’e kahve takımı hediye etti.

“ZOR ŞARTLAR ALTINDA ÇALIŞIYOR”

Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Kemal Deniz şu ifadelere yer verdi; “10 Ocak Çalışan gazeteciler günü nedeni ile şehrimizin önemli, seçilmiş siyasetçilerini, STK temsilcilerimizi, gazeteci arkadaşlarımızın adına cemiyette ağırlıyoruz. Bugünde gerçekten basın ile iç içe olan ve basına sürekli destek veren, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı sizlerin adına ağırlamaktan onur duyuyorum. Çalışan gazetecilerimiz elbette ki zor şartlar altında çalışıyor. Bunu, basında çalışan arkadaşlarımızla iç içe olduğunuz için daha iyi biliyorsunuz. Yerel basına en çok desteği veren Hacı Uğur Polat başkanımızdır.”

“MEYDANLARA BERABER İNDİK”

10 Ocak Çalışan gazeteciler gününü kutlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, gazetecilerin işlerinin önemli ve ağır olduğunu vurgulayarak, şu açıklamalarda bulundu; “10 Ocak aslında bir direniş demektir. 9 tane gazete patronunu basın gazetesi çıkarması direnişten dolayı kutluyorum. 15 Temmuz’da bu gazeteciler özgürlükten yana, bağımsızlıktan yana olduklarını o günde gazeteciler ortaya koydular. O günde meydanlarda hep birlikte idik, 30 gün diriliş ve demokrasi nöbeti birlikte tuttuk ve hepsini tebrik ediyorum ve kutluyorum” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Başkan, Polat’dan, MGTC’ye, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı