Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 08:58
 
Başkanlar Mazbatasını Aldı
Geçtiğimiz hafta sonu yapılan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Battalgazi ve Yeşilyurt ilçe seçimlerinin ardından, ilçe başkanlığı görevine seçilen başkanlar mazbatalarını aldı. İl Başkanı Enver Kiraz, “Hem Battalgazi, hem de Yeşilyurt ilçe başkanımıza ve yönetimlerine, bundan sonra ki süreçte başarılar diliyorum” dedi.
Gündem Haberi
Başkanlar Mazbatasını Aldı

Malatya Yeşilyurt CHP ilçe Başkanlığına seçilen Ahmet Pektaş ile Battalgazi CHP ilçe Başkanlığına seçilen Bahattin Öner, Partililerle birlikte Malatya Adliye sarayında bulunan İlçe seçim kurullarına gelerek Mazbatalarını teslim aldı. Mazbata alımı sonrası yeni ilçe Başkanları Adliye binası önünde açıklama gerçekleştirdi.  Mazbatalarını alan yeni başkanlara güvenlerinin tam olduğunu belirten İl Başkanı Enver Kiraz, “Hem Battalgazi, hem de Yeşilyurt ilçe başkanımıza ve yönetimlerine, bundan sonra ki süreçte başarılar diliyorum” dedi.

“HERKES BİR BEDENDİR”

Mazbata sonrası ilk açıklamayı Battalgazi ilçe Başkanı Bahattin Öner yaptı. Öner, bu şehirde yaşayan herkes bir bedendir, diyerek şu açıklamalara yer verdi; “Önceliğimiz bizler birinci öncelik olarak gerek kendi ilçemizde ve gerekse şehrimizin tümünde halkımızın huzurunu mutluluğunu görecek başta ayrımcılık olmak üzere olumsuzluğun karşısında olacağız sizlerde çok iyi biliyorsunuz ki Malatya’mız vakti ile ayrımcılıkta beslenenlerden çok acı çekmiş bir şehrimizdir. Şehir ve şöhret aynı köktendir. Bir yerin bir şöhreti varsa şehirdir yoksa değildir. Malatya’mız şöhreti bol olan bir şehir insanı şöhretli insandır. Şu yâda bu ayrımcılık sayılacak olan şeyler bağnazlık, hoş görgüsüzlük, vurdum duymazlık, nemelazımcılık, asla bu şehrin ve bu insanın şöhretsiz ligi olmamıştır.Demokratik kültürü yoğun olan bir şehrimizdir. Dolayısı ile bu şehirde yaşayan herkes bir bedendir.Bu bedenin ayağına batacak olan en küçük bir diken dahi bilesiniz ki bizleri rahatsız eder. Bizi can evimizden rahatsız eden hiç bir şeye karşı sessiz kalmamızı kimse bizden beklemesin, daha önceki konuşmalarımda da vurgulamıştım. Eğer yeryüzünde bir kutsal arıyorsanız o insanlardan başkası değildir” şeklinde konuştu.

Yeşilyurt CHP ilçe Başkanlığına seçilen Ahmet Pektaş ise, “Bizi bu teveccühle buraya getirdiğiniz için, hepinize ayrı ayrı, yürekten teşekkür ediyorum. Bizim bundan sonraki çabamız, çalışmamız ve emeklerimizin tamamı, hemşerilerimiz için, Malatya’mız için ve tamamen insanlık için olacaktır, bu inançla yola çıktık” ifadelerinde bulundu.

“KENDİLERİNE GÜVENİMİZ TAM”

Yeni seçilen arkadaşlara güvenlerinin tam olduğunu dile getiren Enver Kiraz, “Bende hem Battalgazi, Hem de Yeşilyurt ilçe başkanımıza ve yönetimlerine, bundan sonra ki süreçte başarılar diliyorum. Bugün mazbatalarını alarak göreve başlıyorlar, Hayırlı olsun diyorum. Herbiri gerçekten, 300 bin nüfusun üzerinde iki ilçe, Yeşilyurt ve Battalgazi bizim için çok büyük önem arz ediyor, çok büyük anlam ifade ediyor, tabi Malatya açısından da büyük anlam ifade ediyor. Bu ilçelere yakışır bir yönetim anlayışı sergileyeceklerinden hiç kuşku duymuyorum, kendilerine güvenimiz tam. Bu anlamda, kongremizin verdiği yetki dahilinde hem  partimizi, hem Malatya’ya, hem de ilçelerine  hizmet edeceklerdir, kendilerine çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Başkanlar, Mazbatasını, Aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı