"Bekçi Şiddeti" İddialarına Malatya Valiliğinden Yanıt
Haber
16 Eylül 2020 - Çarşamba 17:24
 
"Bekçi Şiddeti" İddialarına Malatya Valiliğinden Yanıt
Malatya'da "Bekçi Şiddeti" haberine yönelik Malatya Valiliği tarafından açıklama yapıldı.
Gündem Haberi

Yapılan açıklamada iddialara yanıt verilerek şu ifadelere yer verildi;  "15 Eylül 2020 tarihinde Halk TV isimli televizyon kanalında yayınlanan tartışma programında “Malatya’da Bekçi Şiddeti” başlığı altında bazı iddialar gündeme getirilmiştir.

İddialara konu olan olay 17 Ağustos 2020 tarihinde saat 00.50 sıralarında Yeşilyurt İlçesi Aşağıbağlar Mahallesi İsmet Paşa Caddesi Kuyuönü  Mevkiinde faaliyet gösteren bir akaryakıt istasyonunda meydana gelmiştir.

Bahse konu adreste görevli Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin maskesiz olarak istasyondaki markete girmeye çalışan İ.D. ve M.V. isimli şahısları maske takmaları konusunda uyarmaları üzerine şahısların görevli bekçilere tehdit ve hakarette bulunmaları sebebiyle bekçiler tarafından takviye ekip talep edilmiş ve şüpheli şahıslar etkisiz hale getirilerek gözaltına alınmıştır.

 Söz konusu program sırasında yayınlanan olayla ilgili kamera görüntülerinden de anlaşılacağı üzere müdahale sırasında bekçilerin maske kullandığı görülmektedir.

 Olay sonrasında hastanede yapılan alkol muayenesi neticesinde 160.5 ve 170.7 promil alkollü olduğu anlaşılan şüpheli iki şahısla ilgili olarak konu Cumhuriyet Başsavcılığına intikal ettirilmiş olup adli tahkikat devam etmektedir.  Ayrıca, konuyla ilgili olarak Valiliğimizce idari tahkikat başlatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur."

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: "Bekçi, Şiddeti", İddialarına, Malatya, Valiliğinden, Yanıt,
Yorumlar
Haber Yazılımı